18 Pro 2011

Lúmennka, organizátorka MPP a „punkové“ Dívčí války

Vložil/a: Jutwen | V kategorii: ORG |
avatar

Autorka: Lúmennka

Organizuji hlavně dřevárny s larpovými prvky, tedy ne jen klasické mlátičky, ale akce, na kterých se dá zahrát i nějaký ten menší roleplayingový quest a podobně. I když „organizuji“ zatím není správné slovo, všechny akce, které mám za sebou, jsem pouze spoluorgovala.

Hlavní akcí, na které jsem měla svůj podíl, byla Dívčí válka a to poslední dva ročníky z celkem pěti. Dívčí válka je malá bitva s larpovými prvky pro cca 30 až 50 lidí, klasicky přes víkend od pátku do neděle. Je to dost punková akce s velmi nízkými náklady, ale přesto se můžeme pochlubit pěknými rekvizitami a bohatými questy, v aréně vítěz dostane flašku medoviny a vůbec každý rok lidi jezdili domů spokojení jak s bitvou, tak s následnou zábavou.

Dívčí válka, jak již název napovídá, vznikla na motivy starých pověstí českých a každý rok se v ní utkají armády mužů a žen – no a protože holek bývá na dřevárnách obecně méně, do jejich kostýmů se navlečou i chlapi, což bývá většinou zdrojem hodně komických situací. 🙂 Kdo nezažil nebo aspoň neviděl fotky, nepochopí.

S orgováním akcí jsem začala, abych pomohla svému příteli Mamutovi, a taky proto, že mě to prostě baví a chtěla jsem nějakou akci stvořit, ne pořád jen konzumovat. Příští rok se chystáme orgovat Moravského pána prstenů, na jehož tradici loni navázal i Mamut, bohužel s problémy, které nám způsobil špatně komunikující úřad.

Letos se budeme snažit jakákoli rizika eliminovat. Akce tentokrát stojí hlavně na mých bedrech, takže přebírám plnou zodpovědnost a na triko si nechci nechat přišít nic, co by jméno akce mohlo poškodit. Budeme se snažit posunout hru kupředu, věnovat se hlavně období Návratu krále a v něm proběhnuvších bitev a dát větší prostot vojenské části příběhu, ne se jen slepě honit za prstenem, protože to v knize ani filmu nebylo. Dále se účastníci MPP mohou těšit na reálné stavby, jídlo v ceně registrace, scénku sehranou Ústy Sauronovými a Aragornem v koňských sedlech před branami Mordou a v neposlední řadě také na závěrečnou bitvu obohacenou o boření Minas Tirith, respektive Barad Dur, záleží, kdo zvítězí. 🙂

Samozřejmě spolupracujeme i s jinými organizátory, konkrétně třeba s Bonhartem, se kterým jsme dolaďovali termín, nebo Mojzrem z Wolfguardů, který nám dává užitečné rady, protože už má za sebou několik ročníků úspěšné Taury.

Negativní zkušenosti máme jen po loňském MPP, které jsem také pomáhala spoluorganizovat, kdy nám úřady i majitel pozemku zamlčeli fakt, že louka je v pásmu ochrany vodního zdroje a nějaký přičinlivý obyvatel vesničan na nás poslal policisty, kteří málem akci pohřbili.

Naštěstí jsme vše vyřešili odsunem o pár metrů dále, ale i tak to byl velký problém. Na stejné akci jsme se pak setkali s hráči, kteří se chovali naprosto příšerně – lámali šípy, kopí, byli agresivní a ožralí, nedali se ukočírovat, ani jsme jim nedokázali zabránit v účastnění se bitvy. Naštěstí to nakonec běh akce tolik nenarušilo, ale příští rok už podobná individua na akci nechceme, i kdybychom je měli vykopat násilím. Pokud se na něčí akci registrují Zlovolní páni z Kosíře, vřele doporučuji všem organizátorům, aby jim na akci nedovolili jet, pokud nechtějí zažít stejné konflikty jako my.

Děkuji za pozvání na Rudý Gauč, ráda jsem se podělila o své zatím nečetné zkušenosti a snad i další rozhovory s organizátory přinesou mnoho zajímavé ze světa larpů. 🙂

Lúmennka Vavrouchová

Koutek zvědavých čtenářů a čtenářek

Bonhart: Proč jsi / jste si za námět akce vybrali právě Pána prstenů? A co tě / vás vlastně vedlo k odhodlání zase obnovit samotnou tradici MPP?

>>Lúmennka: Jsem do PP velký fanda už léta a protože MPP už dlouho nikdo nedělal (a nebo minimálně ne kvalitně), rozhodli jsme se na tuto tradici navázat a vrátit MPP původní slávu. Loni to Mamutovi s Horsetem moc nevyšlo, letos si to pod palec beru já, takže to snad dobře dopadne.

Zuzana SuS-Rip Skaličková: Co je všchno vlastně potřeba k zorganizování tak velké jako je MPP? Přes domluvu prostor, zajištění vody, napsání příběhů, ale hlavně dělání questů a tak. Je to obrovská zodpovědnost které se můžeš chopit fakt jen Ty ,ale zajímá mě, jak se s tím každý rok pereš a hlavní s čím vším se musíš prát.

>>Lúmennka: Tak hlavně ten prostor, pak taky nějakou schůdnou dopravu vody a rekvizit na místo bitvy, zabezpečit rekvizity a herní území, aby se na něm nikdo nepřizabil a aby vypadalo dobře. Pak taky samozřejmě děj hry a questy a nějaké ty srandy k tomu, aby se to lidem líbilo. 🙂

DISKUSE:
Entony Skřet:
‎:-D lum ty jsi zcela zamlčela testování měkosti pitiva 😛 a vubec další všeobecně lákave události na dívčí válce 😉 😀
ps: já na ten zbořenej stan na své hlavě nezapomínám 😛 😉

Lúmennka Vavrouchová: no jo, nemohla jsem zmínit všecko, jsem ty odpovědi psala někdy v noci a už mi to moc nemyslelo:D

Líbí se mi:
Sdílej:

Odpovědět