12 Lis 2012

Chybí (nám) odlehčené komoráky, ale i s tématem moderní totality

Vložil/a: Jutwen | V kategorii: Úvahy a zamyšlení |
avatar

Larpvíkend za námi, PIVKo před námi. Festivalů komorních larpů je v Česku velké množství – nejspíše je pořád co nabízet a poptávka stále neklesá. Je přesto téma, které vám na české „komorní“ scéně schází?Michal Manik Havelka (Hraju larpy) To, které mi chybí, bych sám rád udělal, například téma moderní totality (co to je, jak se to chová, co znamená privilegovaná menšina, jak rozpoznat příznaky), soukromí (kde končí, co je bezpečné a nebezpečné soukromí, jak s facebookem, jak se na něm chovat, kdy to může podrýt soukromí, kdy to vadí a kdy ještě ne atp.) nebo mediokracie… všechno jsou to společenské klasiky.


Milada Kazma Škývarová Komoráček bych si někdy moc ráda zahrála, jenomže ty o kterých vím, jsou kolem Pardubic, Plzně, Brna, či Prahy, což jsou pro mě trochu zruky lokality. Navíc, pokud jsem to dobře pochopila, dostat se na komorní larp je trochu náročné, takže mi na české scéně chybí komorní larp, ke kterému bych se mohla dostat.


Petr Safrilo Salajka Něco fraškoidně odlehčujícího typu Soud ve Voltaiře či Medvídek Pú, prostě něco, u čeho se člověk pobaví a neodchází s depkou (jako při současné nabídce LV).


Lucie Chlumská (SRUB) Osobně nemám pocit, že by tu byla nějaká velká mezera na trhu, ale výrazně méně je takových těch lehčích, veselých larpů, které neřeší nějaká významná dramata, u kterých se člověk prostě jen pobaví a odpočine si.
David František Wagner Upřímně asi žádné. Fakt 🙂 Hlavně když říkám žádné téma, myslím tím, že možností je nekonečno – spíš jsou některý témata trochu přefachčený a chce je to nechat spát na nějakou dobu.
Arengil Když si chci zahrát LARP, nějaký napíšu a donutím kamarády, aby si ho zahráli. Ale chtěla bych si zahrát s nějakou zkušenější grupou komorní larp na téma Nikdykde od Gaimana.
Jaroslav Roslav Voves (nikým nevolený prezident larpařů) Ani po delším přemýšlení mi mě nenapadlo konkrétní téma, které by mi chybělo. Jsem uspokojen spektrem komorních larpů „na trhu“, mám problém spíš s malým počtem uváděných her. Osobně preferuji larpy „prožitkové“, skvělé, pokud mě doženou až k slzám, mám rád také konverzační polemiky…

Líbí se mi:
Sdílej:

Odpovědět