10 Pro 2011

Fénixcon nebo dinocon?

Vložil/a: admin | V kategorii: Úvahy a zamyšlení |
avatar

Autorka: Lament

Fénixcon je nejedním mladším fanem považován za dinocon nebo dokonce con profesionálů. Šeptá se to v kuloárech, ale dokonce už jsem to slyšela jako osobní názor služebně mladšího fana. Je to ironie, protože na tomto tvrzení je něco pravdy, avšak tento stav je navozen právě a jedině těmi, kdo takto smýšlí.
Zdá se Vám mé tvrzení zmatené? Vysvětlím.
Ano, na Fénixconu převažují dinos, autoři, malíři, nakladatelé, kritici a já nevím, co všechno ještě za zvířenu. Není to ovšem protože by oni sami na tomto stavu trvali, a nechtěli mezi sebe „mladší“ či „méně zasloužilé“ pustit. Kdo se pokusil někdy bavit s výše zmíněnou sortou lidí, ví, že jsou pořád naprosto stejně praštění a zdatní v pití alkoholu (no, aspoň to tak vypadá večer, rána bývají horší) jako před lety, a rozhodně mají stejně živou touhu sdílet své fanzáliby i s mladšími fany.
Jenže když se mladší fanové na Fénixcon neodváží, protože je to podle nich con profíků či vykopávek, efekt je zřejmý. Fénixcon tak bude conem profíků či vykopávek. Což o to, vystačíme si, ale všichni jsme jedna rodina, a tak se nám tam po Vás, milovaných mladších bratrech a sestrách, moc stýská.
Ano, Fénixcon pro Vás může být i příliš drahý (to chápeme), ale pokud se bojíte, že se budete nudit sami mezi starci, odhoďte tyto obavy. Naštěstí jsem letos zaznamenala pár mladších vlašťovek, se kterými se znám z „klasických“ conů a jsem velmi ráda, že se odvážily tam, kde jsou lvi. Kéž by Vás příští rok bylo více, moc nám chybíte.


DISKUSE:
Lenka Olwen Mrhová:
no, já už jsem se setkala i s názorem že Fénixcon je moc malý con na který nemá smysl jezdit… prostě jak to nemá pár tisíc účastníků tak to nestojí za to…

Fantazeen: ‎:-D malej con? 😀 hihi.. to by mne zajímalo kolik vetších je 😀 FF ko? anime manga akce? a? to je tak vše.. možná ještě koprcon..:-D

Fantazeen: ale jinak je fakt že ubitování je na fenixconu drahé… 🙁 i když.. spacáky u kamaradu na pokoji to řeší žejo 🙂

Tereza Halina Halinárová: Ubytování se píše s tvrdým y

Líbí se mi:
Sdílej:

Odpovědět