1 Čvc 2011

Festival fantazie: den první

Vložil/a: Jutwen | V kategorii: Reportáže |
avatar


Pokemon Ananas (našel Homer)

Pokemon Ananas (našel Homer)


Kdo nebo co se objevuje v desítkách filmů a seriálů napříč žánry? Není to nic jiného, než obyčejný ananas. Ale je opravdu obyčejný? Reinier Wolfcastel, simpsonovská celebrita, má v ananasu ukrytou dýku a „pokrývku“ hlavy jednoho z Pokémonů tvoří vršek ananasu. Vojta Žák alias Super Lama a další fanoušci ananasů na stříbrném plátně si dali tu práci a vyhledali desítky scén, v nichž se o ananasech mluví, kde se ananasy jí nebo jen tak leží na ovocné míse. Vznikla z toho zábavná přednáška s ukázkami a z projektu vyvstala téměř mystická otázka: jak ananas ovlivňuje děj příběhu? A kde se vzal ananas na vesmírné lodi?

V linii Gatecon se objevil ještě jeden zajímavý projekt: dabování asi minutové scény Stargate. Odvážní dabéři z publika se vždy pevně nedrželi předlohy a „suchou“ akční scénu vylepšili svými nápady. (Video bude z důvodu selhání techniky na Fantazeenu až v příštím týdnu.) „Hekací“ scény, v níž se Teyla svíjí v bolestech, se nechtěl dlouho nikdo ujmout, až se konečně našla jedna odvážlivkyně, která to dala „na první dobrou“ – autorka těchto řádků je zvědavá, jak se dobrovolníci poperou se Stargate-dabingem na téma sex, který na na programu v příštích dnech.

V neposlední řadě na FF do Chotěboře dorazil i bard Laeg Mortemir, jehož písně můžete nalézt zde: http://www.pisnezlarpu.wz.cz/ (Video bude opět vzhledem k technickým potížím v nejbližších dnech). Pokud se na FF vydáte až zítra, můžete si Laega poslechnout a zazpívat si s ním po desáté hodině večerní v KD Junior.

Laeg Mortemir hrající a zpívající...

Laeg Mortemir hrající a zpívající…

Líbí se mi:
Sdílej:

Odpovědět