19 Čvc 2011

GameCon bude ve znamení Dračího doupěte

Vložil/a: Jutwen | V kategorii: Pozvánky |
avatar

Chtěli byste být neohroženou bojovnicí, prodírající se hustou džunglí, královým rádcem a překonávat intriky šlechty nebo se přidat ke skupině lapků a unikat o vlásek zatčení? Ale nechce se vám kvůli tomu opouštět pohodlně rozvrzané židle a střechu nad hlavou? Potom jsou deskové hry, hry na hrdiny a (nejen) komorní larpy ideální, a GameCon jako stvořený pro vás.
Setkání fanoušků a příznivců her ve všech podobách se bude konat od čtvrtka 21. do neděle 24. července v České Třebové už po sedmnácté, a navštěvuje ho stále více lidí. Pokud ale nemáte rádi davy lidí a přecpané haly, na GameConu vás nic takového nečeká. „Loni přijelo asi tři sta padesát lidí, letos očekáváme o něco vyšší číslo. Nasvědčují tomu výpisy předem přihlášených,“ říká hlavní organizátor GC Matouš Ježek.
Program, který organizátoři – sami fanoušci her – tento rok nachystali, zahrnuje širokou škálu aktivit, od klasických deskovek (Arkam Horror, Osadníci z Katanu, Proroctví), larpů až po RPG. Nástupce nejznámější české hry na hrdiny, Dračího doupěte II, bude

Foto: www.gamecon.cz

pokřtěn právě na GameConu v sobotu 23. července. Podle Matouše Ježka je vydání Dračího doupěte velkým letošním tahákem čtyřdenního „festivalu“ her, ale dodává, že nejpřitažlivější jsou „masové hry“ jako Hon na Rudý říjen nebo Špína, což je „akční městská hra na tři slunečné hodiny plná stříkajících vodních pistolí, necenzurovaného zločineckého výraziva, nebezpečí a euforie z jeho odvracení“, jak ji charakterizují organizátoři na webových stránkách conu.
Do tvorby programu se nezapojují jen samotní pořadatelé. „Mnoho fanoušků a návštěvníků například doveze své hry nebo uspořádá přednášku. Vítáme lidi, kteří něco umí a chtějí se o to podělit,“ podotýká Ježek. Tradiční přednášky jsou letos na přání návštěvníků spojeny v tematické celky a jejich autoři představí nejrůznější aspekty tvorby či hraní her.
Pavel Gotthard, scénárista Court of Moravia, nabídne Prášky na psaní, posluchači a posluchačky se dozví, co plánuje vydavatelství her Altar a nakonec si každý přizná: Jsem hráč a nestydím se za to! V neposlední řadě začne už ve čtvrtek mistrovství v Dračím doupěti.

Foto: www.gamecon.cz


Na akci je možné se přihlásit předem a zaregistrovat si různé aktivity. V těchto dnech je už většina programu obsazená, ale podle organizátorů se vyplatí sledovat, kde se uvolnilo místo. Vstup na GameCon je zdarma, platí se za ubytování a účast na hrách. „Dost lidí zůstává na conu po celou dobu a vyplatí se jim to. Mohou si projít všechny aktivity a neminou nic zásadního,“ doporučuje případným návštěvníkům Ježek.

Líbí se mi:
Sdílej:

Odpovědět