26 Čvc 2012

Generalisimus je mrtev, ať žije… nový Generalisimus?!

Vložil/a: Jutwen | V kategorii: Pozvánky |
avatar

Jinak to skončit nemohlo. Pamatujete, co se stalo před rokem v Městě žebráků?

Rudé Řečiště dostálo svému jménu – krev tehdy tekla úplně všude. Po schodech z nejvyšší věže, kam se schovalo několik strážných. Na nádvoří se nestačila vsakovat do tvrdé, stovkami nohou udusané hlíny a nikdo se už krvavé kaluže ani neobtěžoval obcházet.

Krvavá Generalisimova krutovláda jinak než krveprolitím skončit nemohla.

***
Judit Caltha, prostřední ze sourozenců Calthových, křečovitě svírala sekyru, kterou někomu vytrhla z ruky. Tělo, do něhož se ostří několikrát zakouslo, se už dávno nezmítalo a křik ustal ještě předtím. To, co jí teď leželo u nohou, byl kdysi muž, který dovlekl její sestru na hranici. Nařídil její upálení – jen aby… co vlastně?

Zvedla oči od krvavých cárů.
Najdi další. Zabij je. Musí trpět. Hned teď!
„Ano, pane,“ zamumlala, překročila mrtvolu a vydala se najít vládce a jeho gardu. Poměrně rychle objevila dav, který mával něčím, co považovala za zkrvavený kus oblečení. Na druhý pohled ale zjistila, že rozeznává povědomý obličej… Srdce se jí rozbušilo. Našli Generalisima a stáhli ho z kůže! Jaké bylo její zklamání, když se ukázalo, že jde o pouhou masku, za níž se Generalisimus celá ta léta jen schovával. Zklamaní byli všichni – ti, kteří je léta týrali a utiskovali, zmizeli beze stopy…

***
Padla na kolena. V temné místnůstce nehořela jediná svíce, ale Judit ho viděla přicházet. Měl ústa od krve a oči mu lačně zářily.
Konečně jsi mě dostatečně nakrmila, konstatoval potěšeně, přesto jí z toho přeběhl mráz po zádech. Po zádech, zjizvených důtkami, kterými se bičovala, aby alespoň trochu utišila jeho žízeň.
Jenže… co mi nabídneš k pití teď, když už je po všem?


***
Opravdu už je po všem?
Opravdu si myslíte, že bylo zlo poraženo a dobro zvítězilo, hodní revolucionáři vládli spravedlivě a pokud neumřeli, vládnou dodnes? A že se Generalisimus a jeho přisluhovači zastyděli za své špatné skutky a polepšili se?
Opravdu?

Líbí se mi:
Sdílej:

Jedna odpověď na “Generalisimus je mrtev, ať žije… nový Generalisimus?!”

  1. avatar Entony Říká:

    brrrrrr… uplně mi ztoho popisu běhá mráz po zádech.. a vidím temné kobky hororového prostředí plné krve a zkázy…

Odpovědět