27 Kvě 2012

Helmáč 2012: Zlomení prokletí

Vložil/a: admin | V kategorii: Pozvánky |
avatar

Autor: Luk Dubiňán

1. – 5. 8. 2012, Rozkoš u Znojma

Chceš si zabojovat na reálné hradbě a nejenom na ní? Vyhrát titul šampiona v jedné ze čtyř bojových disciplín? Vychutnat atmosféru noční FIRE SHOW nebo se naučit nějaký historický tanec a skočit si třeba „krysáka“ na živou historickou hudbu? Pobavit se, popít a zazpívat si v krčmě nebo si prostě užít večerní veselí u ohňů ve společnosti spřízněných duší naladěných na strunu dřeváren, larpu a living-fantasy?

Helmáč 2012 ti toto vše nabízí v jednom!


Tato dřevárnická bitva s šestiletou tradicí proslula v česko-moravsko-slovenské dřevárnické komunitě především faktem, že si zde zabojujete na reálné hradbě z lešení. Od svých tolkienovských počátků, kdy se u říčky Rokytné dobýval Helmův žleb v poněkud netradiční rasové směsici lidí, skřetů, elfů, trpaslíků, vrrků, entů a čarodějů, doznala bitva značných změn. Především příběhových a organizačních, což dokazují minulé ročníky 2010 a 2011, které byly v tomto ohledu průlomové. Organizátoři z uskupení BaaToR a občanského sdružení Baatorské Knížectví si dali za cíl oživit poněkud fádní scénář klasické bitvy (kterých je na české dřevárnické scéně požehnaně), a to hned několika prvky, což dává vzniknout jakémusi bitevnímu festivalu v divoké a malebné přírodě poblíž obce Rozkoš u Znojma. Tyto prvky zahrnují:

– dobývání a hájení hradby, která je důmyslně navržena s ohledem na její maximální funkční využití během samotné bitvy, turnaje DOMINATION, a i jako tribuny při sledování všech turnajových klání

– turnajové klání ve čtvrtek a v pátek, kdy spolu změří síly a obratnost jednotlivci či týmy v následujících disciplínách: lukostřelba, brutál v pískové aréně (dřevárnická varianta řeckořímského zápasu), souboje jednotlivců a trojic se zbraněmi na blízký boj (klasické „arénky“). Zlatým hřebem je tzv. DOMINATION („dominejšn“ – bitevní turnaj, kdy se na hradbě a pod hradbami střetnou dva týmy a podle zvoleného herního módu se budou snažit nad soupeři zvítězit v časovém limitu rozdílem bodů).

– večerní zábava v pátek a v sobotu je vyhrazena pro přístupnou FIRE SHOW, do níž se může zapojit kdokoliv znalý tohoto umění (profesionál, amatér nebo začátečník) a společně s ostatními potěšit oko přihlížejících a vytvořit velkolepou show. Dále je večerní zábava po tyto dva dny vyhrazena tanečnímu umu nejen vás všech samotných (při poslechu historických a LARPových písní), ale hlavně skupině historického šermu a tance Monarchia, která předvede středověké taneční umění.

– historickou hudbu (osvědčená Lucrecia Borgia a písničkář Laeg Mortemir), která zahraje k poslechu a tanci epické i instrumentální kousky pro potěšení všech zúčastněných.

Příběhová linie posledních ročníků je spřádána z fiktivního světa BaaToRských legend a díky fantazii autorů snad nenajdete rasu, za kterou by nebylo možné na Helmáči bojovat; nejhojněji zastoupeny zde pak budou národy lidí, elfů, trpaslíků a tlupy skřetů. Závěrem je také vhodné zdůraznit, že Helmáč je od svých počátků otevřen jak nováčkům, tak ostříleným dřevárníkům, ovšem s ohledem na bezpečnost a bitevní zápal na hradbě jsou zavedena opatření pro výzbroj, zvláště co se týče používání bodných zbraní (omezení kopí), nestandardních štítů (pavézy, mandlové štíty) a ochrany hlavové části (helmy).

Nezapomeňte se také přihlašovat do vysoce návykového týmového turnaje DOMINATION, který se bude možná ucházet o zařazení mezi oficiální sportovní disciplíny. Systém krátkých střetnutí početně vyrovnaných skupin, ve kterých nerozhoduje vybavení jednotlivců, ale spíše jejich bojové dovednosti a teamová taktika, nám všem dává konečně nástroj pro porovnání, kdo je opravdu nejlepší.
Utvořte tedy týmy a změřte síly, mrštnost, vytrvalost, bojový um, teamovou strategii a taktiku s ostatními. Získejte potlesk publika a uznání soupeřů svými bojovými triky, kterými vyváznete z nejednoho souboje vítězně.

Bude to stát za to!

Na stránkách www.helmac.bitva.cz naleznete příběh, popis jednotlivých ras a národů pro tento rok, pravidla pro boj na hradbě a mimo ni, pravidla a seznam turnajových bojových disciplín, registrační formulář a další důležité užitečné informace.

REGISTROVAT SE MŮŽETE NA ADRESE www.registracka.cz

Za celý BaaToR a Baatorské Knížectví o.s. vás srdečně zve

Organizační tým

Líbí se mi:
Sdílej:

Odpovědět