21 Čvn 2011

Heroes odstartují offline v Ledči nad Sázavou

Vložil/a: Jutwen | V kategorii: Pozvánky |
avatar

Svět pátého dílu počítačové hry Heroes of Might and Magic, třebaže značně přetvořeného a přizpůsobeného podmínkám larpu, ožije od pátku 24. do neděle 26. června nedaleko Ledče nad Sázavou.

Ve stejný termín jako Heroes se nedaleko Brna koná i akce Pán prstenů – Bitva o Středozem. „Rozhodování mezi Pánem prstenů a Heroes bylo celkem snadné,“ říká Vít Krejčí, který se s bratrem Vojtou larpu na motivy počítačové hry účastnil v roce 2009. „Orientujeme se hlavně na bitvy, kde očekáváme pořádné bojové a taktické vyžití. Naproti tomu Heroes je bitva s herními prvky, které průběh boje velmi zpomalují a vzniká kvůli nim mnoho nedorozumění,“ shodují se bratři. Zjednodušeně lze říci, že Heroes a Pán prstenů představují dva proudy, na které se v současnosti „dřevárny“ v Česku dělí.

Kromě klasické zombie nebo trpaslíka si můžete zahrát i medůzu. Autor: www.heroes5.cz

Kromě klasické zombie nebo trpaslíka si můžete zahrát i medůzu. Autor: www.heroes5.cz

Co hraje důležitou úlohu v rozhodování mnoha potenciálních bojovníků, je například věková hranice. Organizátoři Pána prstenů připouští účast hráčů pod patnáct let pouze za doprovodu rodiče a navíc v nebojových rolích. Pořadatelé Heroes stanovili ohledně věku účastníků volnější pravidla. „Rozhodli jsme se zpřístupnit bitvu i mladším hráčům, protože se v minulosti několikrát ukázalo, že mnohdy dostatečné nadšení a přirozené vlohy stačí nejen na účast samotnou, ale i zastání výraznějších rolí,“ tvrdí Bonhart.

Přestože na oficiálním webu larpu uvádí pořadatelé minimální věkovou hranici patnáct let, mladší hráči se mohou registrovat zvlášť. Musí však dodržet podmínky, stanovené organizátory. „Vezmeme je, když jim rodiče podepíšou souhlas zákonného zástupce a hráči přijedou v doprovodu sourozence nebo kamaráda, staršího patnácti, ale ideálně osmnácti let,“ píšou organizátoři na facebookové stránce larpu a dodávají, že souhlas rodičů musí mít všichni, kdo ještě neoslavili osmnácté narozeniny.

Dalším úskalím pro některé začátečníky, ale i zkušené hráče, mohou být pravidla. V minulých letech se organizátoři Heroes drželi, podle Vojty Krejčího konzervativních, norem FAS. Letos se inspirovali pravidly ASF, které Vojta charakterizuje jako dynamičtější. Tuto změnu kvituje i další fanoušek fantasy Jiří Vinklář. „Zásahové plochy podle ASF slibuji realističtější boj, při kterém se hráči nekryjí předloktími a podobně,“ říká student, který zvažuje účast na Heroes. Přihlášku může podat už jen do zítřejší půlnoci.

***
Co je ASF a FAS, je podrobněji vysvětleno zde:
FAS: http://www.nokturno.net/clanek.php?clanek=78
ASF: http://www.asf.cz/download/SBP2006.pdf

Líbí se mi:
Sdílej:

Odpovědět