8 Kvě 2015

Hobbitcon 3: Tam a příští rok zpátky!

Vložil/a: admin | V kategorii: Reportáže |
avatar

Publikováno s laskavým svolením autorky: Willwarin.
Jinak nejúžasnější NerdGirl co znám.

Dám vám jeden malý tip: zkuste se před kýmkoliv zmínit, že jedete na víkend do Německa, protože tam budou trpaslíci a sledujte reakce. A pak třeba jako já dostanete za úkol napsat reportáž. Podle všech oficiálních zdrojů je Hobbitcon (velikonoční víkend, hotel Maritim, Bonn, Spolková republika Německo) skvělou příležitostí, jak potkat své oblíbené herce ze Středozemě a přilehlých království, vidět pár lidí v kostýmech, pořídit si za těžce vydělaná eura fotku nebo podpis s někým slavným a stavit se v baru na diskotéku.
hob1

A jak to vypadá doopravdy? Na to si zahrajeme malou hru:

Představte si, jak zpíváte svou oblíbenou písničku. S kamarády. Tak třemi sty kamarádů. A na pódiu stojí herec z vašeho oblíbeného filmu a zpívá taky.

Představte si trpaslice. S vousy, samozřejmě. Některé jsou v šatech, jiné v brnění a občas si nejste jistí, jestli to náhodou není trpaslík. Představte si je ve výtahu, na chodbách, na tanečním parketu.

hob2Představte si elfy korunami z větví a drahých kovů, v dlouhých róbách s vlečkou, na kterou se jim snažíte ze všech sil nešlápnout, protože kdo ví, co by se stalo pak.

Představte si hobity v jarních šatech s korunkami z květů (chybějící boty jsou samozřejmostí), skřety v plné zbroji, nazgůly v černých kápích, několik draků a alespoň jednoho balroga.

hob3Představte si hobití piknik na který jsou všichni zváni a kde vám z jedné strany elfka pošle rajče a z druhé strany skurut okurku. Píseň Osamělé hory pak pívají všichni společně.

Představte si workshopy, kde vás naučí kreslit draka, převléct se za draka, tančit s drakem nebo tvářit se že vás praštil drak.

Představte si besedy s herci, ve kterých se Gil Galad ve sváteční košili a s Knírkem moci snaží usměrnit bandu trpaslíků (Dori, Nori a Ori, tedy, chtěla jsem říct Mark, Jed a Adam, jsou v tomto obzvláště nároční) a zároveň tlumočit otázky diváků tak, aby se pokud možno nikdo nedostal do rozpaků.

Představte si, jak mu pak Dori, za nadšené reakce publika, přímo na pódiu v rámci scénky z holičství ten knírek oholí.

Představte si dvoumetrového vůdce skřetů v sytě meruňkové košili.
Představte si Radagasta, nebo třeba Doktora, Sylvestr McCoy je v reálu ještě střelenější než oba dva dohromady, jak pobíhá v hledišti následován šňůrkou deseti lidí, kteří na něj mají dotaz.

Představte si, jak všichni tančí. Někdo na pódiu při oficiálním ukončení, někdo i na parketu uprostřed lesu rukou a svítících tyčinek.

Říkala jsem představte si jak tančí všichni? Nezapomeňte na elfky v minisukních, trpaslice v minišatech, skřety v obleku a herce v lehkém alkoholovém opojení.

Tak a teď si představte tohle všechno na jednom místě v průběhu 55 hodin, z nichž strávíte půlku na kofeinu a adrenalinu a spíte dohromady míň než deset.

A přesně tohle je Hobbitcon. Uvidíme se příští rok na baru.

hob4

Líbí se mi:
Sdílej:

Odpovědět