Na FreeHostingu Endora běží desítky tisíc webů. Přidejte se ještě dnes!

Vytvořit web zdarma

Na FreeHostingu Endora běží desítky tisíc webů. Přidejte se ještě dnes!

Vytvořit web zdarma

20 Srp 2017

Kde pořádat Cony v Brně?

Vložil/a: admin | V kategorii: Recenze |
avatar

Protože jsme se během příprav conu Con-ec, setkali s klasickým problémem kde vůbec být, který jsme nakonec jakžtakž pořešili, chci se k užitku potenciálních dalších pořadatelů podělit o naše informace.


  • 1) ZŠ Kotlářská: http://www.kotlarska.cz – stará škola s fůrou spletitých zákoutí a velkými třídami, s hřištěm uprostřed domovního bloku. V pohodě ředitel, nevadí provozování baru a občerstvení. Blízké obchody, hospody, lepší ubytování i dobrá dostupnost dopravou. Ovšem tamní školník je příšerný. Dělající naschvály pořadatelům. Pokud máte na výběr tak tuhle školu ne.
  • 2) ZŠ Svážná: http://www.zssvazna.cz – naprosto úžasná škola, pokud můžete berte ji všemi deseti. Má vlastní kinosál, je moderní a vybavená technikou, obrovské tělocvičny i jídelna. Tamní kuchyně dokonce je ochotná vařit přes prázdniny a to levně, návštěvníkům conu. Provoz vlastní hospody nevadí. Uprostřed školy je skvělé átrium, u školy několik velkých hřišť dostupných pro návštěvníky. Personál školy je naprosto v pohodě. Ideální sen každého pořadatele. Jediná nevýhoda je, že poblíž není žádná slušná infrastruktura ale kdo by ji na conu postrádal při těchto podmínkách.
  • 3) ZŠ Horníkova: http://www.zshornikova.cz – není špatná jen nám po zkušenostech na Svážné připadala „nedostatečná“. Personál školy se zdál v pohodě. Ze školy je úžasný výhled na Brno, je hned na okraji zástavby a dá se z ní snadno dostat do „přírody“. Provozování vlastní hospody i vlastní kuchyně nevadí. (bohové žel tamní kuchyně vaří jen na konkrétní objednávky předem a ne přes víkend.) Třídy jsou veliké a z půlky i vybavené technikou, jen konstrukce školy je trošku nezvyklá. Škola rovněž nemá vlastní žíněnky, návštěvníci potřebují karimatky. Hřiště není volně přístupné návštěvníkům je využíváno i blízkými obyvateli sídliště. Bohové žel obývaného minimálně jedním aktivním udavačem volajícím policii na pořadatele kvůli hluku ve třídách v noci. Blízká infrastruktura rovněž není žádný zázrak. Obecně však lze školu naprosto doporučit.
  • 4) ZŠ Pavlovská: http://www.zspavlovska.cz Zde jsme nebyli kvůli probíhajícím opravám, ale přátelé školu doporučovali, jednání s personálem bylo v pohodě a škola je moderní dobře vybavená, navíc na okraji lesa. Jen ta dostupnost a okolní infrastruktura je horší.
  • 5) Gymnázium Jarošova: https://www.jaroska.cz Nemám vlastní zkušenosti, probíhá zde Whocon, nesmí se tam pít a škola není v ideální lokalitě, ale evidentně jim nevadí pronajímat budovu. Nemají vlastní hřiště, okolní infrastruktura je dobrá.
  • 6) ZŠ Staňkova: http://www.zsstankova.eu Tak téhle škole se vyhněte jako kříži. Tamní ředitelka ihned prohlásila že jsou příliš chudí než aby si mohli dovolit vydělávat pronájmem budovy. Toto není vtip…
  • U všech zmiňovaných škol se pronájem za 4 dny conání pohybuje kolem 40 000 korun, tj 10 000 za den.

Kromě škol lze v brně využít rovněž pronájem hotelů, nemám vlastní zkušenosti tak jen zmíním že Fénixcon se conal tedy mimo jiné neuspokojivé varianty, v hotelích:

  • 1) Slovan: http://www.hotelslovan.cz kde o pořádání conu stáli a vycházeli pořadatelům vstříc. Je to ovšem prostor limitovaný velikostí, nevhodný pro akce s pár sty návštěvníky. V okolí je dobrá infrastruktura i doprava.
  • 2) Vista: http://www.vista-hotel.cz Příjemný menší dobře vybavený hotel, počet návštěvníků je opět limitovaný velikostí hotelu. Okolní infrastruktura není žádný zázrak ale použitelná je.

Nu a to je vše k Brněnským conům, resp mým zkušenostem s místy kde se pořádají. Snad vám budou informace k užitku.

Líbí se mi:
Sdílej:

Odpovědět