20 Srp 2017

Kde pořádat Cony v Brně?

Vložil/a: admin | V kategorii: Recenze |
avatar

Protože jsme se během příprav conu Con-ec, setkali s klasickým problémem kde vůbec být, který jsme nakonec jakžtakž pořešili, chci se k užitku potenciálních dalších pořadatelů podělit o naše informace.


  • 1) ZŠ Kotlářská: http://www.kotlarska.cz – stará škola s fůrou spletitých zákoutí a velkými třídami, s hřištěm uprostřed domovního bloku. V pohodě ředitel, nevadí provozování baru a občerstvení. Blízké obchody, hospody, lepší ubytování i dobrá dostupnost dopravou. Ovšem tamní školník je příšerný. Dělající naschvály pořadatelům. Pokud máte na výběr tak tuhle školu ne.
  • 2) ZŠ Svážná: http://www.zssvazna.cz – naprosto úžasná škola, pokud můžete berte ji všemi deseti. Má vlastní kinosál, je moderní a vybavená technikou, obrovské tělocvičny i jídelna. Tamní kuchyně dokonce je ochotná vařit přes prázdniny a to levně, návštěvníkům conu. Provoz vlastní hospody nevadí. Uprostřed školy je skvělé átrium, u školy několik velkých hřišť dostupných pro návštěvníky. Personál školy je naprosto v pohodě. Ideální sen každého pořadatele. Jediná nevýhoda je, že poblíž není žádná slušná infrastruktura ale kdo by ji na conu postrádal při těchto podmínkách.
  • 3) ZŠ Horníkova: http://www.zshornikova.cz – není špatná jen nám po zkušenostech na Svážné připadala „nedostatečná“. Personál školy se zdál v pohodě. Ze školy je úžasný výhled na Brno, je hned na okraji zástavby a dá se z ní snadno dostat do „přírody“. Provozování vlastní hospody i vlastní kuchyně nevadí. (bohové žel tamní kuchyně vaří jen na konkrétní objednávky předem a ne přes víkend.) Třídy jsou veliké a z půlky i vybavené technikou, jen konstrukce školy je trošku nezvyklá. Škola rovněž nemá vlastní žíněnky, návštěvníci potřebují karimatky. Hřiště není volně přístupné návštěvníkům je využíváno i blízkými obyvateli sídliště. Bohové žel obývaného minimálně jedním aktivním udavačem volajícím policii na pořadatele kvůli hluku ve třídách v noci. Blízká infrastruktura rovněž není žádný zázrak. Obecně však lze školu naprosto doporučit.
  • 4) ZŠ Pavlovská: http://www.zspavlovska.cz Zde jsme nebyli kvůli probíhajícím opravám, ale přátelé školu doporučovali, jednání s personálem bylo v pohodě a škola je moderní dobře vybavená, navíc na okraji lesa. Jen ta dostupnost a okolní infrastruktura je horší.
  • 5) Gymnázium Jarošova: https://www.jaroska.cz Nemám vlastní zkušenosti, probíhá zde Whocon, nesmí se tam pít a škola není v ideální lokalitě, ale evidentně jim nevadí pronajímat budovu. Nemají vlastní hřiště, okolní infrastruktura je dobrá.
  • 6) ZŠ Staňkova: http://www.zsstankova.eu Tak téhle škole se vyhněte jako kříži. Tamní ředitelka ihned prohlásila že jsou příliš chudí než aby si mohli dovolit vydělávat pronájmem budovy. Toto není vtip…
  • U všech zmiňovaných škol se pronájem za 4 dny conání pohybuje kolem 40 000 korun, tj 10 000 za den.

Kromě škol lze v brně využít rovněž pronájem hotelů, nemám vlastní zkušenosti tak jen zmíním že Fénixcon se conal tedy mimo jiné neuspokojivé varianty, v hotelích:

  • 1) Slovan: http://www.hotelslovan.cz kde o pořádání conu stáli a vycházeli pořadatelům vstříc. Je to ovšem prostor limitovaný velikostí, nevhodný pro akce s pár sty návštěvníky. V okolí je dobrá infrastruktura i doprava.
  • 2) Vista: http://www.vista-hotel.cz Příjemný menší dobře vybavený hotel, počet návštěvníků je opět limitovaný velikostí hotelu. Okolní infrastruktura není žádný zázrak ale použitelná je.

Nu a to je vše k Brněnským conům, resp mým zkušenostem s místy kde se pořádají. Snad vám budou informace k užitku.

Líbí se mi:
Sdílej:

Odpovědět