19 Říj 2011

Když kvetou Vlčí máky

Vložil/a: Bonhart | V kategorii: Reportáže |
avatar

O uplynulém víkendu (přesněji v sobotu 19. 10.), se opět naskytla příležitost nahlédnout skrze dřevárny do světa hmyzu v podání hlavního organizátora Blizzyho a skupiny Hydra. Akce se pořádá vždy dvakrát do roka, na jaře ve formě bitvy a na podzim pak jako družinovka. Pro mnoho zúčastněných je už každoročně úvodem i zakončením vůbec celé sezóny. Ač se jedná o tutéž akci, na bitvě hraje hlavní roli takřka věčný boj čtyř mravenčích rodů o nadvládu nad světem (jejich lesem), kdežto děj družinovky se odehrává pouze v jednom mraveništi a obě větve se navzájem přímo neovlivňují. Proto také na stránkách akce zjistíte, že mají oddělené sekce a zatímco právě proběhlá družinovka s podtitulem „Město duchů“ měla pořadové číslo čtyři, na jaře 2012 nás zároveň čeká už šestá bitva. Počet účastníků družinovky se zpravidla pohybuje kolem sta, bitva mívá asi dvakrát tolik. Na Vlčích mácích se skvěle chytí jak naprostý nováček, tak si je ale užívají i fantazáci s léty „praxe“. Akce je na jednu stranu pravidlově jednoduchá, na druhou ale zároveň i velice pestrá s ohledem na herní vývoj jednotlivce, o kostýmech nemluvě.

Město duchů
Ve městě Zubi-zubi-kanu (ano, správně, většinou se mu říká prostě „mraveniště“) a okolí se rozšířila podivná nákaza, která zdecimovala jak oddíly přítomných mravenců, bez ohledu na rodovou příslušnost, tak i ostatní hmyzí populaci. Bylo tak uzavřeno do karantény, dokud nemoc nepomine. Dalo se vstoupit dovnitř, ale ven už ne. Všechny čtyři mravenčí rody vedené královnami udržovaly něco, čemu by se dalo říkat po kusadla ozbrojený mír a pátraly po příčině už pomalu slábnoucí nákazy. Někdo aby našel příčinu, pochopil a vytvořil lék…jiný aby udělal totéž, ale stvořil smrtící zbraň.

Pro mravence je i družinovka poměrně akční, vlastně dodržují klasický bitevní systém (mají svoji věž – komnatu, v té se reinkarnují, vylepšují, mají questy,…) a jsou nositeli základního děje. Nicméně oproti jarnímu modelu tvoří mezi hráči menšinu (byť ze 100, tudíž na takových třeba 40 se dostanou) a hra samotná je hlavně o družinkách hmyzích dobrodruhů, které mají vždy daný aspekt jímž se hodnotí jejich úspěšnost a na konci určí pořadí, v jakém se umístily. Letos jím bylo množství nashromážděného a z karantény ven proneseného jídla. V družinkách jste mohli potkat berušky, včely, nosorožíky, kudlanky a nespočet dalších hmyzáků.

Hra nabídla množství zajímavých CP (Páteříček – hlasatel konce světa, zvědavá moucha, hlemýždí bankéř,…), mohli jste prolézat spletité labyrinty a opuštěné sály mraveniště (gamebookový systém, vlastně hra ve hře), přečíst si „Proroctví svatojánského broučka“ a vůbec najít spoustu zábavy.

Vše skončilo, jak už tomu bývá, závěrečným střetem. Jídlo bylo odneseno, tajemství možná odhalena, konec karantény se přiblížil a černí mravenci (Otrokářky + Trpaslice) se v chodbách mraveniště střetli s barevnými (Federace + Konfederace) o uchvácení města samotného. Družinky, po celou dobu s tím či oním rodem spolupracující, samozřejmě byly tohoto nedílnou součástí, aby buď ulehly na straně poražených, nebo zajásaly na straně vítězů. V sestrovražedném boji nakonec zvítězily Otrokářky s Trpaslicemi, ale ty skutečně velké události teprve přicházejí…

Až odtaje sníh
Na jaře čeká Fontainebleauský les (ano, jsme ve Francii) možná poslední velký střet. Tak jako v Zubi-zubi-kanu, po celém lese se definitivně spojili černí a barevní mravenci, aby jednou provždy ukončili vleklou válku. Jak pravil kdysi svatojánský brouček, přicházejí těžké časy…a na jejich konci, kdoví, co zbude z onoho klidného místa…

Líbí se mi:
Sdílej:

Odpovědět