29 Lis 2011

KOPRCON: Čokoládová fontána ve stylu Star Wars

Vložil/a: Entony | V kategorii: Reportáže |
avatar

Vlivem jistých okolností dorážím do Kopřivnice s pořádným zpožděním a očekáváním, co vše jsem stihnul propásnout.
Nu, není to tak strašné, jediné co mě zamrzí, jsou Deusnovy přednášky o Warhammeru, které jsem nestihl. To ovšem netuším, že zakrátko mi bude vše vynahrazeno.
Nestačím mrkat, po chodbě se žene Deusn jako naštvaný farmář ze Star Wars, a mává rotomečem hvězdných mariňáků.
Co už, mezi fantazáky zase ne až tak ojedinělý úkaz, ale to, co stojí proti němu…. to jsem ještě neviděl: roztomilý bílý králíček (Superlama) se ohání dvěma obřími mrkvemi a nehodlá dát svůj život farmáři lacino. Náhle se karta obrací a farmář musí volat na pomoc kolemjdoucího skřeta (to ti, Deusne, ještě párkrát připomenu :-P). Malé poučení pro přihlížející: staňte se vegetariány, jezte mrkvičku a ne králíky, nikdy nevíte, co takového králíka napadne. Nicméně přestože králík hrdinský vítězil, nakonec skončil jako všichni králíci. Mrkev mu rupla v tlapkách a byl… skoro na pekáči.
Malé poučení pro králíky: když už se pereš o život, vybav se něčím spolehlivějším než mrkev, Desert Eagles se celkem osvědčili. 😉

K večeru se nechávám Deusnem přesvědčit na malý „dračák“ ze světa Warhammeru, ve kterém se nechávám zmlátit jedním trolobijcem, skoro sežrat několika démony, zavalit lavinou a vyhodit do povětří vlastní mušketou. Přísahám bohům, tolik smůly mi musí v realitě zajistit aspoň nějaké štěstí.

Pátek byl, dá se říct, strávený kecáním s lidmi a posezením v čajovně (co se to děje? Koprcon a já sedím většinu doby v čajce?). Každopádně díky, Lament a Wilwarin, za příjemnou společnost.

V sobotu se konečně dostávám i k nějakému oficiálnímu programu.
Romulanské Války (ze světa Star Treku): jeden by neřekl, v čem všem můžou mít prsty tajné služby. Politika ve Star Treku je stejná špinavost jako v realitě. Kobayashi Maru nebyla nevinná nákladní loď, ale špionážní plavidlo, klingonské bitevní křižníky, které ji rozstřílely, ve skutečnosti ovládali Romulané a hrdinný kapitán Archer přežil incident s Kobayashi Maru jen díky tomu, že zdrhal tak rychle, jak jen zvládal.

Na přednášce Terky Placky o tom, jak přežít zombie apokalypsu, jsem se moc dlouho nezdržel, nějak mi neřekla nic, co bych dávno nevěděl. A tak čas plynul až k večeru, kdy je tradičně galavečer s tancem, čokoládovou fontánou, tombolou a dalším blbnutím. 🙂

Jeden by neřekl, jak se kapitán hvězdné flotily (Johanson) dokáže otáčet v tanci při čače a jeho vulkánský kolega mu zdatně sekunduje. Jen bylo to tancování bohové žel tento rok krátké, téměř nikdo se neodvážil na parket. Nevadí, plně jsem si vynahradil pozorováním cenchtivých davů fantazáků, kteří se mačkali u starwarsácké tomboly a vrhali se divoce po všech rozhazovaných kreditech. Tohle bylo zatím asi nejblíže, co jsem se dostal k davovému šílenství. 😀 Rovněž jsem si užil příjemné líbání s krásnou dívkou, jež měnila své polibky za kredity… hmm… jen tak dál, s takovou na Koprcon určitě jezdit nepřestanu (přeji hodně radosti z vyhraných cen, krásná neznámá ;-)).

A pak už byla bohové žel neděle a cesta domů do všední reality. Ještě štěstí, že za týden nás čeká v Brně Fénixcon.

PS: Abych nezapomněl… ani nevím, jak jsem se stal členem klubu Radegast… jo, jasný, šlo mi o příjemné spaní v poloprázdné tělocvičně (:-D) a panák s Randalfem taky nebyl k zahození 😀

PPS: V Polsku mají nejen naprosto skvělou kuchyni, před kterou se můžou naše hospody i restaurace jít schovat, ale navíc tam vaří nejlepší pivo, jaké jsem kdy kde ochutnal. Medové pivo, ve kterém je med opravdu cítit.
Lament, nevzpomeneš si, jak se jmenovalo?

DISKUSE:
Zuzana Lament Kocurková:
Skvělá reportáž, člověk je úplně zpátky. 😀 Ale na název piva se nepamatuju. 🙁 Ovšem patrně ho můžu zjistit od Maksymilian Veers a Danuta Muscat Jagiełło.

Fantazeen: jééé děkuju Lament 🙂

Maksymilian Veers: Żeby wszyscy wiedzieli: Piwo Raciborskie Miodowe.

Zuzana Lament Kocurková: Tak, ateď už to víte. 😀

Fantazeen: Dziękuję 🙂 już doczekać możliwości, jakie kiedykolwiek smak 🙂
Díkýýý… už ted se těším až budu moct zase ochutnat někdy… já si snad udělám výlet do raciborzu 🙂

Maksymilian Veers: To może przyjedziesz na „Goblikon“?

Fantazeen: Goblikon ?
Lament i uwielbienia powiedzieć 🙂
tylko nie wiem jak to będzie z czasem 🙁

Líbí se mi:
Sdílej:

Odpovědět