24 Čvc 2013

MALACCA – karetní hra.

Vložil/a: admin | V kategorii: Reklamní sdělení |
avatar

Malacca, originální česká hra v moři zahraničních

Navzdory oblibě počítačových her trh s hrami deskovými neustále roste. Naprostou většinu na českém trhu si však ukrajují hry zahraničního původu, ať už jde o Osadníky, Bang, Monopoly či Carcassone.


V záplavě her zahraničních vychází v červenci 2013 původní česká hra Malacca, která má ambice proniknout i na zahraniční trh. Vydavatelem je česká deskoherní společnost Loris Games. Její novinka Malacca je svižná karetní hra s pirátskou tematikou, ve které jde především o odhad soupeřů, správně zvolenou sázku a strategii. Hráči mohou obchodovat, vstoupit do služeb guvernéra nebo se vydat na cestu piráta. Mohou si také zahrát za skutečné historické kapitány, jako byl Henry Morgan, Pierre le Picard nebo Sayyida al Hurra.

Hra Malacca je specifická využitím matematického modelu z teorie her známého jako „vězňovo dilema“. Model je obvykle ilustrován situací dvou obviněných zločinců, které se policie snaží usvědčit. Pokud budou oba zapírat, nic jim nedokážou. Pokud se oba přiznají, půjdou oba do vězení. Jak se rozhodnou,  pokud je budou vyslýchat odděleně? Vězňovo dilema autoři Malaccy okořenili možností uzavírat sázky a sami tak vsadili na jeden z nejstarších herních mechanismů vůbec.

Když budou všichni hráči Malaccy obchodovat, vydělají si hodně peněz. Jak velké pokušení je ale místo toho všechny ostatní obrat jako pirát. A jak chytré i chrabré může být překazit pirátovi útok obranou lodi a připravit ho tak o majetek? Jenže když obránci pronásledují piráty, mohou si mezitím obchodníci pořádně vydělat. Každé kolo Malacca roztáčí kolotoč pochodujících nervů a blafování. Každé kolo činí hráč rozhodnutí, kterou ze tří akcí si zvolí. Zahrává ji přitom tajně. Úspěch nezávisí na náhodě, ale na tom, komu se podaří přechytračit ostatní.

Malacca zaujme krátkou hrací dobou, zhruba 20 minut, a tím, že ji mohou hrát dva až osm hráčů. Autorem výpravných ilustrací je Jan Dřevíkovský, ilustrátor her Dorn či Ekopolis nebo například fantasy knihy Šerosvit.
www.lorisgames.cz
www.malacca-game.com
www.facebook.com/LorisGames

Detailní parametry hry:
Tvůrci: Loris Games, s.r.o.
Rok vydání: 2013
Hráčů: 2-8
Věk: od 9 let
Herní doba: 20-30 minut
Herní formát: karetní hra s žetony
Princip: odhad akcí soupeřů, sázení, blafování
Jazyk hry: hra je jazykově univerzální
Jazyk pravidel: česky, anglicky, německy

Líbí se mi:
Sdílej:

Odpovědět