14 Kvě 2013

Mumraj v Zábřehu

Vložil/a: admin | V kategorii: Pozvánky |
avatar

Autor: Jan Mlčoch

Po tradičních sletech a pálení čarodějnic se v Zábřehu na Moravě schyluje k dalšímu reji, přesněji řečeno Moravskému mumraji.

Jedná se o zbrusu nový (nejen) hudební festival, který odstartuje v sobotu 15. června 2013 v 14.00 v areálu zábřežského venkovního koupaliště a potrvá do půlnoci téhož dne.

„Vstup do areálu bude možný již od 14. hodin, kdy budou k dispozici stánky a doprovodný program. Tato část festivalu a vstup do areálu bude zdarma. Ten pravý mumraj, tedy vystoupení jednotlivých kapel, vypukne v 16. hodin a na tento program již bude potřeba mít zakoupené vstupenky. Ty bude možné získat jak na pokladně, tak v předprodeji, který byl již zahájen prostřednictvím internetových stránek věnovaných tomuto festivalu,“ upozornil hlavní pořadatel akce: Jan Mlčoch.

Letošní zahajovací ročník rozjedou ve svém žánru proslavené a oblíbené kapely Happy to meet z nedalekého Šumperka, kteří jsou obvykle zlatým hřebem mnoha irských tancovaček, pražská Rí Ra (se zpěvačkou Klárou Laštovičkovou, která se doslova zrodila v dnes již prakticky legendární Asonanci) představí irské tradicionály
v modernějším pojetí, věhlasná Ginevra z Příbrami přiváží návštěvníkům festivalu zajímavé příběhy z období středověku, které umí podat velmi originálním a poutavým způsobem, dále pražská Isara s velmi pestrým žánrovým rozsahem, brněnští Quanti Minoris hrající velmi originálním způsobem historizující folk, plzeňští Turdus se svou živelnou středověkou károu a nebude chybět ani objev loňského roku – šestice rozpustilých mladíků nazývajících se Vintage Wine, kteří to ve svých skotských kiltech dokáží na pódiu pořádně rozpálit! A aby návštěvníci festivalu věděli, jak na takovou muziku správně tančit, inspirací jim mohou být vystoupení olomouckého souboru Fiach bán, které příchozí budou moci pozorovat v přestávkách mezi vystoupeními kapel nejméně dvakrát.

„Věříme, že tento nový festival zaujme nejen zájemce o středověk, irskou, skotskou a keltskou kulturu, ale také širší veřejnost tak, jak se nám to podařilo u Středověkého plesu, který budeme letos na podzim v Zábřehu připravovat již počtvrté“, doplnil Mlčoch.

V areálu nebudou k dobré pohodě chybět stánky s občerstvením, ukázkou a prodejem řemeslné výroby, pro nejmenší návštěvníky pak bude připraven skákací hrad a projížďky na koních.
Festival je konaný ve spolupráci občanských sdružení Thilisar, Šermířského spolku Šumperk a také Mikroregionu Zábřežsko, za podpory města Zábřeh a dalších sponzorů.
„Pokud by kdokoli chtěl tento festival finančně nebo i jinak podpořit, rádi takovou nabídku přivítáme a nebráníme se v tomto směru žádným návrhům,“ vyzval za pořadatelský tým organizátor festivalu.

Více informací o festivalu naleznete na stránkách:
www.moravsky-mumraj.cz

Informace o pořádajících sdruženích pak na stránkách občanského sdružení Thilisara o. s. Šermířský spolek Šumperk.

Vstupné

V předprodeji

· Plné/dětské (do 140cm) vstupné: 240 Kč / 130 Kč
· Rodinné vstupné: 550 Kč (2 dospělí + 2 děti)
· Předprodej je možný do 10. 6. 2013 přes webový formulář
· Při nákupu nad 10 vstupenek sleva 10 %
Na místě

· Plné/dětské (do 140cm) vstupné: 280 Kč / 140 Kč
· Rodinné vstupné: 600 Kč (2 dospělí + 2 děti)
· Děti pod 120 cm zdarma

Líbí se mi:
Sdílej:

Odpovědět