9 Bře 2012

Nejvyšší Ekonom: Nekomerční larpy jsou prázdné a falešné

Vložil/a: Jutwen | V kategorii: Rozhovory |
avatar

Udělat rozhovor s Nejvyšším Ekonomem, Nejlepším Prezidentem, Sluncem naším Jasným, nebylo jednoduché. Předně to stálo redakci Fantazeenu několikadenní čtenářské úsilí, kdy se snažila vstřebat moudrost z Jeho knih, včetně poslední – Roku devátého – za niž dokonce dostal regionální Nobelovu cenu za literaturu. Za druhé nebylo jednoduché se k Panu Prezidentovi dostat. Nejdříve jsme museli obelstít ředitele politického odboru Kanceláře Nejvyššího Jasného, Ladislava Jakla. Strhli jsme proto povyk: „Halík vyvolává Satana ve svatovítském chrámu!“, načež se kolem nás mihla rozmazaná postava, námi později identifikovaná jako pan Jakl. Další, kdo nám stál v cestě, byl zástupce vedoucího Kanceláře prezidenta republiky pro oblast komunikace a kultury, Petr Hájek. Ale i toho bylo snadné dostat z dosahu. Stačilo jen kolem jeho kanceláře nenápadně rozvěsit letáčky „Homosexualitou za škodlivost kouření“ a po panu Hájkovi jakoby se slehla zem. Ve vstupu do Svatyně Nejvyššího a Nejjasnějšího nám už nic nebrání. Po krátké výměně názorů, kdy jsme Panu Prezidentovi museli přislíbit skutečnou Nobelovu cenu a pod podmínkou, že ho budeme oslovovat Ó, Nejvyšší, s rozhovorem souhlasil.


Jak jste se dnes vyspal?
A vy jste kdo?

Přeci jsme se před chvílí domluvili na rozhovoru, a právě vám kladu první otázku.
Ó, Nejvyšší.

Dnes jsem se vyspal opravdu báječně, to nemohu říci. Zdroj: novinky.cz

Samozřejmě, moje chyba, omlouvám se. Jak jste se dnes vyspal, Ó, Nejvyšší?
Báječně. Jakl mi vyprávěl pohádku „O třech šedých vlasech Dědy Vševědy“ a zpíval ukolébavku na nápěv Internacionály.
No taaak, paní redaktorko. Zdroj: cs.electionmeter.com

To zní skvěle, Ó, Nejvyšší.
Nepodlézejte a ptejte se.
Jaký je váš názor na komerční a nekomerční larpy?
Tato otázka je špatně, ale opravdu špatně položená. Zkuste to znovu.


Jak bych to jenom... Zdroj: hradniparticka.cz

Omlouvám se. Myslíte si, že jsou komerční larpy lepší než nekomerční?
Zaprvé bych rád podotknul, že výraz „nekomerční larpy“ mi silně zavání levičáckým multikulturalistickým prounijním bolševismem. Nemám pravdu?
S tím nechci mít nic, ale opravdu nic společného. Zdroj: blog.aktualne.centrum.cz

Úplnou, Ó, Nejvyšší.
Tak zvané „nekomerční larpy“ řadím do stejné kategorie jako kuřecí řízek, antijídlo salát, baťůžky a snowboardy. Všechno je to levičácký ksindl. Zadruhé, neznám účinnou metodu, jak rozlišit komerční a nekomerční. Žádný nekomerční larp neznám, nikdy v životě jsem neviděl a nemyslím, že nějaký vážný a rozumný člověk by to mohl říci.


Přesto někteří lidé tvrdí, že takové larpy organizují a dokazují to tím, že nechávají nahlédnout do svého účetnictví, které skutečně potvrzuje jejich nulový zisk.
Slovo nekomerční je docela volně zneužívané a volně interpretovatelné slovo.


Tomu úplně dobře nerozumím, Ó, Nejvyšší.
Ani se nedivím.


Jak je to tedy s těmi komerčními a nekomerčními larpy?
Každý dolar v kapse organizátora je pro kapitalismus přínosnější než ty tak zvané neziskové akce. Zkusím vám to ještě přiblížit jiným příměrem – bublinková voda je konzervativní, zatímco ta bez bublinek je okázalý módní výstřelek.


Zábava? Neznám. Zdroj: dailymail.co.uk

Larpy jsou ale pro zábavu, nikoli pro generování zisku.
Pro zábavu? Takové slovo neznám.

Larp takový, jaký je. Zdroj: mmorpg.com
Organizátoři pořádají larpy většinou o víkendu, kdy se nepracuje, a proto je někteří hráči, ale i organizátoři nevnímají jako práci, ale zábavu.
Být v neděli v práci je, myslím, zvláštnější spíš pro ostatní než pro mě. Překvapí mě každý, kdo z práce odchází domů odpoledne, protože já neumím dělit svůj život na práci a nepráci. A dovolená? To je barbaric relic, barbarský přežitek minulého století. Minulého tisíciletí.


Už jsem to říkal jednou... Zdroj: zpravy.idnes.cz

Co byste tedy vzkázal lidem, kteří kritizují podle vás zasloužené zisky organizátorů?
Už jsem to říkal dříve, jsou to liberální ultralevicoví multikulturalističtí kryptobolševici. A mně je to bytostně naprosto, naprosto cizí a falešné. Víc k tomu říkat nebudu.
Mezi organizátory a hráči larpů se v poslední době uchytil termín „larp za flašku“. Nenarušuje takové pojetí larpu vztahy mezi podnikatelskými subjekty, Ó, Nejvyšší?

Dovolím si to trochu rozvést. Zdroj: tn.nova.cz

Uvedu to trochu šířeji: Na počátku devadesátých let jsem byl od havlistů nepřetržitě poučován, že po desetiletích komunismu potřebujeme hlavně morálku. Já jsem jim naopak říkával, že potřebujeme hlavně trh. Trh se zavést dá, morálka se zavést nedá. „Larp za flašku“ je pro mě symbolem oné násilné aplikace morálky na trh a jako takový není udržitelný ani jako koncept, natož jako realita.

DISKUSE:
Entony Skřet:
Děkuji panu prezidentu že nás poučil o rozkladném Vlivu a pronikání zákeřných levičáckých živlů do oblasti zážitkových akcí které si překřtívají kryptonimem dřevárny.

Technická podpora:
Následuje 84 uržených příspěvků od příznivců pana Truhláře a Molu, se kterými se odmítám kopírovat… kdo má zájem nechť zhlédne originál na Facebooku.

Líbí se mi:
Sdílej:

2 Odpověď na “Nejvyšší Ekonom: Nekomerční larpy jsou prázdné a falešné”

 1. avatar obyčejný uživatel Říká:

  Tak vážení, diskuze na FB zdaleka nebyla jen z řad přiznivců pan Truhláře a Molu!

  Je vidět, že lidi z komunity vůbec neznáte.

  Mimochodem, proč jsou v diskuzi promazané VEŠKERÉ příspěvky od Entonyho, Fantazeenu a Bonharta?

  Asi se za ně stydíte. No, ani se nedivím!

 2. avatar Jutwen Říká:

  Tak vážený, v diskuzi není nic promazané, nejspíš máte zakázané/blokované příspěvky od jistých uživatelů, protože já vidím vše, jak má být: Entonyho i Bonharta. Fantazeen se, pokud vím, do diskuze nezapojoval.

Odpovědět