18 Čvc 2011

Neočekávaná překvapení aneb V Hobbitovi možná dojde i na sex

Vložil/a: Jutwen | V kategorii: Recenze |
avatar

S velkou pompou a očekáváním se na svět dostávají první informace z adaptace další Tolkienovy knihy – Hobita. Původním režisérem filmu The Hobbit byl Guillermo Del Toro (Blade 2, Hellboy, Faunův labyrint). Vybral si ho sám producent Peter Jackson, avšak Toro po dvou letech z finančních důvodů od projektu odstoupil a režie se ujal producent filmu a režisér tolkienovské trilogie Pán prstenů Peter Jackson.

Kamery se na Novém Zélandu po mnoha peripetiích a odkládání konečně rozjely 21. března tohoto roku. Peter Jackson založil na Facebooku stránku (http://www.facebook.com/TheHobbitMovie?sk=wall), kam nahrává novinky a zajímavosti z natáčení Podle tiskové zprávy z počátku natáčení se můžeme těšit na 3D film, vyrobený „za použití nejnovějších technologií“.

Je veřejným tajemstvím, že natáčení na Novém Zélandu není takovou samozřejmostí, jak by se mohlo podle tvrzení tvůrců zdát: server ihned.cz na konci října minulého roku informoval, že novozélandská vlády chce kvůli natáčení měnit zákoník práce, což podle agentury Reuters vyvolává protichůdné reakce u obyvatelstva. Celý problém vznikl po bojkotu filmu ze strany filmových odborů. Společnost Warner Bros. v polovině října oznámila, že uvažuje o přesunutí natáčení z Nového Zélandu. Vláda vyšla firmě vstříc a rozhodla se pro změnu zákonů. Hobbit nakonec svou cestu tam a zase zpátky uskuteční na Zélandu. Příznivci kouzelné novozélandské přírody si přijdou na své, a ostatní… uvidí se příští rok.
V roli mladého Bilbo Pytlíka se představí Martin Freeman (v poslední době známý ze seriálů Sherlock nebo Boy Meets Girl; jeho nejslavnější rolí je Arthur Dent ze Stopařova průvodce po galaxii). Zda vypadá jako mladší Ian Holm, který hrál Bilba v trilogii LOTR, můžete posoudit na této fotce.

Martin Freeman a Ian Holm. Foto:www.heraldsun.com.au

Z obsazení dalších herců a hereček lze odhadnout, že na scénu se vrací Gandalf (Ian McKellen), ale i Legolas (Orlando Bloom), Galadriel (Cate Blanchett) a Frodo Pytlík (Elijah Wood).

Film Hobbit, natáčený podle knižní předlohy J.R.R.Tolkiena, je rozdělen do dvou dílů. První s podtitulem Neočekávaná cesta (narážka na první kapitolu Neočekávaný dýchánek) vyjde v roce 2012, druhý (Cesta tam a zase zpátky) o rok později. Podle obsazení posledních tří jmenovaných (Legolas, Galadriel a Frodo) nelze očekávat, že by se scénáristé drželi originálu, spíše je otázkou, nakolik bude filmu jejich intervence prospěšná či nikoli. K provokativnímu podtitulku dospěla autorka tohoto textu na základě obavy, jakým neočekávaným směrem vrhnou děj filmu postavy, které s pohádkou o hobitovi a třinácti trpaslících nemají nic společného.

Na internetu kolují rozporuplné informace, o čem vlastně druhý díl Hobbita bude. Některé zdroje (ČSFD) tvrdí, že Cesta tam a zase zpátky má být zasazena až za děj knihy Hobit a má vycházet například z dodatků k Návratu krále, aby se tak vytvořil plynulejší přechod k Pánu prstenů. Jinde se ale objevuje rozhodnutí Petera Jacksona, že i druhý díl Hobbita bude vycházet předlohy. Potom je ovšem nejasné, co tam bude dělat takový Frodo dvacet sedm let před svým narozením? A nebudou hrát Orlando Bloom a Cate Blanchett trpaslíky (například Bifura a Bombura) – vzhledem k tomu, že podle seznamu herců patří oba mezi patnáctku nejdůležitějších postav…?

Bofur, Bombur & Bifur - kterého z nich si zahraje Orlando Bloom? foto: http://media.movies.ign.com/media/492/492768/imgs_1.html

Zdroje:
http://www.csfd.cz
http://www.kfilmu.net
http://www.facebook.com/TheHobbitMovie?sk=wal
http://life.ihned.cz/c1-47578480-kvuli-nataceni-hobita-se-na-novem-zelandu-narychlo-meni-zakonik-prace


DISKUSE:
Entony Skřet: Provokativní titulek 😉 nicméně sám za sebe musím říct že tvůrcům věřím že hobita zvládnou dobře. Alespoň tak jako pána prstenu který i přes některé kritiky se mi velmi líbil…

Vít Michael Krejčí: Tak Legolas se tam může objevit během trpasličího zajetí v Temném hvozdě. Vzhledem k tomu, že král Thranduil je jeho otec, tak by to tak zvláštní nebylo (ovšem nic moc významného se mu asi přisoudit nedá). Galadriel by se tam mohla objevit pokud by bylo zfilmováno jednání Bílé rady a útok na Dol Guldur (o kterém se ovšem, ačkoliv se odehrávalo v časech Hobita mluvilo především v Pánu Prstenů. I když v Hobitovi tam nějaká zmínka taky byla). A Frodo…?

Konec nudy v Brně: Frodo tam bude, protože má hezké oči 😀

Fantazeen: Víťo, máš sice pravdu, ale podle zařazení Legolase asi na třetí místo hned za Gandalfa a Bilba ve mě vzbuzuje očekávání, že bude mít nějakou významnější roli… 🙂

Ivo Olórin Michal: Tedy, ten titulek je spíš laciný než provokativní. Spekulace o náplni druhého filmu kolují od chvíle, kdy bylo rozdvojení oficiálně oznámeno (fanoušci tenkrát vymysleli dost možných titulů pro pokračování, například Hobit 2: Šmak vrací úder, nebo Hobit 2: Zachraňte vojína Thraina), ale PJ nedávno oznámil, že děj Hobita bude probíhat oběma filmy a přidaný děj, jako například Bílá rada, bude zakomponován přímo do příběhu. (PJ dokonce uvolnil exkluzivní foto Bílé rady, plánující útok na Dol Guldur: http://www.thehobbitblog.com/wp-content/uploads/2011/05/whitecouncil.jpg)
A pokud by v Hobitovi mělo dojít opravdu i na sex, je mnohem pravděpodobnější, že v tom bude hrát roli nově přidaná postava elfky Tauriel, hraná Evangeline Lilly (ale PJ tvrdí, že rozhodně není zamilovaná do Legolase).
Většina fanynek ale stejně doufá, že PJ nevystřihne scénu s koupajícími se trpaslíky 😉

Vít Michael Krejčí: adOlórin: 😀 není divu, že se Sauron zdekoval do mordoru, když viděl že se na něj blíží s tak pokročilou technikou!

Fantazeen: I tobě děkuji Michale za názor 🙂 Titulek jsem zvolila schválně, protože po Pánu prstenů už můžu čekat opravdu všechno 😉 jsem opravdu zvědavá, jak to nakonec dopadne…

Entony Skřet: To Olórin: marně přemýšlím co za slash je ta poznámka s těmi koupajícími se trpaslíky… vybavuji si gondorský roh a hobitofily z deníčků… ale koupající se trpaslíci??? nechceš se podělit o informace? ;-)……

Ivo Olórin Michal: Entony: To je ale původní, kanonická scéna. V sedmé kapitole Hobita se po rozloučení s orly nedaleko Meddědova domu trpaslíci „… vysvlékli ze šatů a vykoupali se v řece, která byla u brodu mělká, čistá a s kamenitým dnem. Když oschli na slunci, které teď pěkně hřálo, cítili se osvěženi, třebaže byli dosud pohmoždění a trochu hladoví.“ Vcelku opominutelná scéna, ale i tak možná „nejerotičtější“ z Hobita 😀
Fantazeen: To jsme zvědaví všichni (PS: A příště, radši Ivo :-))

Fantazeen: Ivo, omlouvám se, zaměnila jsem jméno a příjmení :/ jsem to ale palice dubová 😉

Líbí se mi:
Sdílej:

Odpovědět