19 Srp 2011

Nightmare: Pohádka? (LiS Fantazeenu)

Vložil/a: Jutwen | V kategorii: Povídky/Básně, Soutěže |
avatar

Princ přijel už téměř před jeskyni. První co jej zarazilo, byl pečlivě udržovaný trávník a velmi hezky upravená zahrádka. Taky bazén, což byla výsada jen opravdu bohatých lidí, protože jste si museli taky platit kouzelníka, který ho chodil udržovat. Když přijel ještě blíž, málem spadl z koně.
Ta dívka, která se opalovala na lehátku jen v plavkách, pokud se to o těch pár kouscích látky dalo říct, byla zcela jistě princezna Lenka. Lenošně chovala na klíně zvíře podobné kočce a druhou popíjela z vysoké skleničky jakýsi drink.

„Princezno Lenko?“ dodal si odvahy a popohnal koně blíž k bazénu.
Jakmile ho princezna uviděla, hrozivě se zamračila.
„Padej z mý zahrady plechovko,“ vřískla na prince, který se spuštěným hledím přilby přehlédl, že vjel do záhonu orlíčků. Tvor na jejím klíně se probudil, otevřel tlamičku plnou zubů a zívnul.
Princ vyvalil oči, když v něm poznal malé dráče.
„Nejenomže vás tady vězní,“ zavrčel pohoršeně. „Ale ještě se musíte starat o jeho ohavá mláďata.“ Výhružně vytáhl meč od pasu a zamával jím nad hlavou. Tedy vypadalo by to výhružně, kdyby jeho hlas nezněl jako někdo kdo mluví do kýblu a meč nebyl rezavý jako liška.
Dráče na princeznině klíně otevřelo kukadla a zůstalo zírat na prince.
„Co to meleš, troubo,“ zalapala po dechu princezna překvapeně.
„Ale já vás zachráním!“ popohnal koně k jeskyni. „Už nebudete strádat hladem a v nepohodlí!“
Pravda, princ inteligencí neoplýval i předtím, ale ve svém vytržení nejspíš ignoroval všechny druhy přepychu který se kolem rozkládal a suveréně cválal na koni k jeskyni, jejíž otvor byl zahalen těžkým, umně vyšívaným brokátem.
Závěs se rozhrnul, ven se vykolébal drak velikosti koně a zvědavě se rozhlédl okolo. Jakmile zahlédl prince, který s bojovým rykem se řítil přímo k němu, zkameněl zděšením.
„ZHYŇ lítá sani!“ řval princ jako smyslů zbavený málem s pěnou u pusy. Už si v duchu představoval, jak hrdě přinese domů hlavnu divého draka a tu kočku princeznu dostane za manželku.
Najednou ho něco prásklo do hlavy, až se mu zatmělo před očima. Jak spadl z koně už ani nevěděl a v posledním okamžiku vědomí uviděl vystrašeného draka nad sebou a princeznu držící opravdu velký kámen.
„Můžu si ho nechat na hraní?“ uslyšel zapištění a do obličeje mu nakouklo dračí mládě. „Slibuju, že ho nebudu moc kousat.“
„Ne, zlatíčko, chtěl ublížit tvé sestřičce,“ odpověděla rázně princezna.
„Prosím mamíííí!“
„Mami?“ zamumlal pric nechápavě. Posléze ho princezna přetáhla kamenem ještě jednou a ještě než se propadl do bezvědomí, zachlechl jak povídá: „Pojďte holky, zbavíme se ho, než přijde táta. Ještě by si zkazil žaludek.“DISKUSE:
Entony Skřet:
kdybys mi ji night už jednou neukázala nedala přečíst tak bych ted slintal ale protože už znám tak jen řeknu.. juuu.. opet sem se skvele pobavil 😉

Meg Svatava Bojdová: Tak to nemá chybičku …. to je mi llibí :))))

Martin Mineas Pulec: Tak tohle je perfektní. Při čtení jsem si vybavil na okamžik Osud horší než draci, ale tohle je lepší 🙂 Skvělá práce!

Líbí se mi:
Sdílej:

Odpovědět