31 Bře 2012

Operace Stargate: Vy tomu věříte?

Vložil/a: Jutwen | V kategorii: Pozvánky |
avatar


New York Times, 31. března 2012

Dobývání vesmíru ruku v ruce
Autor: Maureen Dowd

Přestože studená válka rozdělila východ a západ na dva nesmiřitelně rozdílné a navzájem nepochopitelné světy, rivalita, uměle udržovaná i po pádu železné opony, přeci jen v některých oblastech otupila své ostří, a západ s východem si podal ruce. Alespoň prozatím, jak se zdá, spolupracuje na programu, který se stal jedním z nejviditelnějších projevů právě studené války – v dobývání kosmu. Jak dlouho vydrží zástupci Ruské federace, Čínské lidové republiky a Spojených států, obrazně řečeno, v jedné laboratoři, ukáže jen čas. Skeptici namítají, že jde jen o oboustranně výhodně uzavřené příměří, optimisté poukazují na to, že z příměří je k míru blíže, než z otevřeného konfliktu. A pragmatici se tážou, co nám to přinese. Troufám si tvrdit, že budeme překvapeni.
New York Sun, 31. března 2012

Operace Stargate je od začátku pochybná
Autor: Ira Stoll

Michael Shanks (41), herec a režisér. V mládí se potýkal s mnohými problémy, údajně způsobenými alkoholem nebo tvrdými drogami.


Překvapující oznámení učinili zástupci nejvyššího velení armády Spojených států na páteční tiskové konferenci: v nejbližší době proběhne kdesi ve střední Evropě setkání zástupců tří největších velmocí světa. Dle našich odhadů se pravděpodobně v Polsku, které je podle analytiků nejstabilnější zemí regionu, sejdou zástupci Číny, Ruska a Spojených států, aby projednávali podrobnosti nového vesmírného programu. V kuloárech se hovoří o operaci Stargate (jeden z režisérů tohoto podprůměrného sci-fi seriálu, Michael Shanks, má na kontě několik trestných činů a přestupků – mimo jiné i žhářství a poškození cizího majetku), a důvěryhodný zdroj na ministerstvu obrany potvrdil, že zástupcem za Spojené státy bude i senátorka Judit Stein, proslulá svým lesbickým poměrem s vlastní vychovatelkou. Všechna tyto fakta vykreslují pochybný a nedůvěryhodný obraz celé situace. Ministr Gates by měl zvážit kroky, které v celé akci podniká a zdůvěryhodnit ji pro širokou veřejnost, v jejíž podporu – vzhledem k blížícímu se novému volebnímu období – doufá.


Mladá Fronta Dnes, 2. dubna 2012

Česko bude hostit USA, Čínu i Rusko

Premiér Petr Nečas.

Washington, Praha – Delegáty z Ruska, Číny a Spojených států bude v nejbližších dnech hostit Česká republika. Podle agentury Reuters s odvoláním na oficiální prohlášení ministerstva obrany USA, se zástupci tří mocností sejdou v rámci takzvané operace Stargate. O návštěvě ze zahraničí byl informován pouze prezident republiky Václav Klaus a premiér vlády Petr Nečas. „Nezlobte se, ale více vám prozradit nemohu,“ odbyl novináře na tiskové konferenci Nečas. Jeho mluvčí připojil, že premiéra o schůzce informoval jeho ruský protějšek v pátek večer. Fakt, že se o setkání tří světových velmocí dozvěděl až na pondělní tiskové konferenci, komentoval ministr vnitra Jan Kubice stroze. „Nechci z toho dělat nějaké závěry, ale takové zanedbání rozhodně nepřispívá k dobrým vztahům mezi členy vlády,“ řekl a dodal, že chyba nebyla na ruské straně. Podle nepsaných zvyklostí má premiér sdělit potřebné údaje dotyčnému resortu. „Nevíme, zda Američané, Rusové nebo Číňani stojí o naši pomoc při organizaci schůze, ale vědět bychom to měli,“ konstatoval Kubice. Premiér se brání s tím, že jako předseda vlády v takovéto nejisté době má právo na odpočinek, a víkend trávil na své chatě bez signálu. „Nikdo mi to nemůže vyčítat,“ shrnul Nečas. Podle kuloárních informací se má setkání odehrát na blíže neurčeném soukromém pozemku v jižních Čechách.
Autor: jak

Kdesi v České republice se sejdou zástupci tří světových mocností. Sedmá velmoc – novináři – z toho mají pěkně zamotanou hlavu. Chcete vědět, jak je to doopravdy? Kdo se kde sejde s kým? A za kolik? Bude tam i Nečas s Klausem? A Jan Tleskač?
Sledujte StarGateUniverseLarp. I vy můžete být u toho. Už brzy 😉

Líbí se mi:
Sdílej:

Odpovědět