8 Led 2012

ORG: Cedník, organizátor Pohádky

Vložil/a: Jutwen | V kategorii: ORG |
avatar

Autor: Cedník

Jakou akci organizuješ?

Jelikož jezdím na dřevárny a larpy teprve tři roky, stihl jsem spolupořádat pouze bitvu „Z pohádky do pohádky“. Později bych chtěl určitě zkusit zorganizovat spíše larp než bitvu.

Kolikátý ročník Pohádky se bude konat letos?

V roce 2012 to bude teprve druhý ročník. Už teď mám z toho hrůzu, protože nevím, jestli dokážeme se spoluorganizátorem Kamasem vymyslet stejně chytlavé úkoly a příběh jako minulý rok.

Mohl bys Pohádku přiblížit?

Pohádka se uskutečnila na konci září blízko Radostic. Jde o klasickou bitvu, během níž se přes den setkávají armády při plnění množství úkolů, kdy měří své zkušenosti a sílu. Akce byla zhruba pro padesát lidí a pochybuju, že bychom dokázali akci tohoto typu udělat pro více lidí. Bitva jako taková trvá pouze jeden den, ale většina přijede v pátek a odjede až v neděli. Do stodvacetikorunové registrace byla kromě jiného započítána i hostina na oslavu naší slavné bitvy, na které se podával guláš, bramboráky, česnečka, obložené talíře a pro vegetariány uvařil Mamut i rizoto.

Co vám bylo inspirací při vzniku akce a vymýšlení příběhu?

Jak už název napovídá, jedná se o pohádku a z toho celá akce vychází. Inspirací a prvotním impulsem byl zřejmě Velkopopovický Kozel, nad kterým padla první slova o Pohádce. Potom už se to rozjelo a na papír začaly přibývat další nápady, až vznikla Pohádka.

Proč jsi začal organizovat?

Na to mám jednoduchou odpověď: chtěl jsem si to zkusit.

V čem se snažíte být inovativní oproti jiným bitvám?

Na prvním místě je zábava plus hostina. Chceme zkrátka dát hráčům něco, co jinde není.

Navazuje tvoje akce na nějakou jinou akci?

Nooo, chtěli jsme napodobit Dívčí válku a další jednoduché bitvy.

Spolupracujete s jinými organizátory?

Co se týká například termínu, o tom jsme se s nikým nebavili, jen jsme se podívali na kalendář bitev, aby se to s ničím nekrylo. Jinak sem se radil s kdekým, jen aby to klaplo.

Máš negativní zážitky spojené s chystáním Pohádky?

Ne, všichni nám vyšli vstříc. A jsem hrozně rád, že to všechno klaplo, a že se téměř vše povedlo. Děkuji všem, kdo nějak pomáhali s přípravou za nás oba – Cedníka i Kamase.

Líbí se mi:
Sdílej:

Odpovědět