22 Srp 2011

Petr Bittner: Podivuhodné setkání (LiS Fantazeenu)

Vložil/a: Jutwen | V kategorii: Povídky/Básně, Soutěže |
avatar

Je temná, až výjimečně černá noc. Hvězd na nebi je jako šafránu, i Měsíc se záhadně záměrně schovává za neviditelnými mraky. Sleduji melancholickou oblohu a nic nenasvědčuje dramatu. Najednou se však několik hvězd začne srocovat do podivného obrazce a ten začne v závratné rychlosti rotovat. Celý výjev je umocněn silným světlem, jehož jas zachvátil celou zemi. Sloupec nejostřejšího světla si vybral právě mě.
Najednou je slyšet obrovský hukot a deset metrů přede mnou přistane oválná jakoby kovová věc a všechno ztichne, okraj lesa teď působí až záhrobně.
Srdce mi tluče, hlava se topí v závrati, nekonečná přítomná chvíle ticha. Lesklá kupole se otevírá.. a já vidím… malou siluetu…
A ta silueta se s jistým našlapováním blíží, krok za krokem, metr za metrem. Nevidím „tomu“ do tváře… má to vůbec tvář?? Nejsem schopne v němém úžasu odhadnout, jak je „to“ velké.. ale počkat… není to velké.. Co je to? Jak to vypadá?? Vidím… zelenou…. světle zelenou barvu! Je to…. CO JE TO?? Otevírá to něco jako ústa… a chystá se… chystá se snad něco říct?
„Na alza.cz jsou likvidační ceny! Rozumíš?! Likvidační ceny! LIKVIDAČNÍ CENY!!!!“
KONEC


DISKUSE:
Jaroslav Roslav Voves: Klasická ukázka smíšených pocitů: Fakt vtipná a pěkně vygradovaná minipovídka – ale ten trubkin z Alzy je tak nepopulární a otravný, že i tady to sežere veškerý smích…

Líbí se mi:
Sdílej:

Odpovědět