21 Čvc 2011

Pojďte, pane, budeme si hrát

Vložil/a: Jutwen | V kategorii: Rozhovory |
avatar

Myslíte si, že hrát si s panenkami je infantilní? To jste ještě neviděli Asian Ball Jointed Dolls neboli asijské kloubové panenky. Jde o drahé „hračky“, jedna ABJD může vyjít až na sto tisíc korun; běžně se pohybují mezi deseti až patnácti tisíci, ale podle jejich sběratelek to za tu zábavu stojí. „S panenkami si můžete vyhrát dle vlastní fantazie: vyměňovat jim oči nebo vlasy, nakreslit vlastní face-up, koupit ohýbací prsty nebo špičaté uši,“ popisuje Tersazia, jedna z majitelek, co vše je u ABJD na rozdíl od běžných panenek možné. „Navíc jsou velmi detailní,“ dodává dívka s úsměvem.
Panenky ale nejsou jenom na převlékání nebo vyměňování uší, jejich majitelky jim vymýšlí životopisy a příběhy, v nichž mluví a jednají jako lidé. A pokud je takových panenek více pod jednou střechou, vytváří mezi nimi různé vztahy.
Šedovlasý Terek Vakarian Ar Fi´mei se na Zem dostal ze své rodné planety letos v únoru. „Slyšel jsem, že za můj pobyt zde může cosi jako padesátiprocentní povánoční sleva,“ konstatuje zamyšleně. Přestože je velmi zaneprázdněn, našel si pár minut na krátký rozhovor, v němž prozradil mnoho zajímavého, ale ne více, než sám chtěl. Inu, královská krev se nezapře.

Odkud pocházíte?
Jsem z klanu Poutníků, což je naše elitní jednotka, ale víc nesmím prozradit. Všechno v našem světě podléhá přísnému utajení, včetně polohy planety a toho, jak vypadá život u nás.

Jak jste se dostal na Zem?
Bohužel jsem na jedné své cestě letěl kolem vaší planety, a protože je na oběžné dráze Země plno nepořádku, do něčeho jsem vrazil a spadl přímo sem.

Můžete prozradit, pomocí jaké technologie jste se přepravoval?
Používáme tak zvané organické lodě, živočichy, s nimiž jsme spojeni symbiózou. Ne každý z naší rasy ale může být Poutníkem, to se týká pouze elity, těch, kteří se rodí s určitými dispozicemi. Protože jsem prvním synem vládnoucí dynastie, měl jsem být válečným princem. To jsem ale nechtěl, takže jsem se stal Poutníkem.


Terek a jeho radikální názory (na skřety).

Putoval jste vesmírem plným nebezpečí. Čím bojujete?
Moje specializace je boj na dálku, ale upřímně, když nemusím, raději nebojuji. A když můžu, snažím se všechno vyřešit diplomaticky. Pokud se mě ovšem můj protivník nechystá sežrat. Ze zbraní preferuji ostřelovací pušky, ale na vaší planetě jsem se dostal k luku, což mi připadá jako dobrá zbraň. Je tichá, lehká, a když se jí potřebuje člověk zbavit, jednoduše ji spálí. Ale nejsem jen bojovník, jsem i vědec.

A co je vaší specializací?
Pro mě je teď nejdůležitější, abych se dostal domů, ale jediné, co mi zbylo z lodi, jsou paměťová krystaly. Pokud najdu dostatečně dobrý materiál a hmotu k přetvoření, budu schopen svou loď oživit.

Nepošlou za vámi za vaší rodné planety záchrannou misi?
Předpokládám, že ano a že to bude můj bratr. Naše vláda už nemůže přijít o dalšího výborného průzkumníka a naše sourozenecké vazby mu umožní mě najít dříve, než komukoli jinému. Je ovšem pravdou, že se nemáme s bratrem příliš v lásce – on mi nemůže odpustit, že se musí starat o celou dynastii a nemůže být Poutníkem, protože k tomu nemá předpoklady jako já, takže kdo ví, jak naše setkání skončí…

A jak se vám tu zatím líbí?
Je tu špatná gravitace, pořádně se neudržím na nohách. Ale je tu klid a nikdo mě tu neotravuje. A zbožňuji pozemská děvčata, hlavně Erinku, která bydlí v Brně, a často se navštěvujeme. V neposlední řadě se mi líbí zdejší stromy, u nás sice jsou, ale bez listí a ne zelené.

Terek a jeho závislosti.


DISKUSE:
Massive Sanity Damage: Tak to je dobrý. Miquen konečně na pár dní vypadla, tak si vlezu k pc, že se trochu posocializuju, a najdu tohle. Tereku, ty klikařskej zmetku!!!

Anna ‚tissaia‘ Pešková: ‎*žene Severiho od počítače* to nic, Tereku, nevšímej si ho, to on je ještě nášlapný z toho zlomeného prstu…

Crippled Cat: Severi neboj, slečna reportérka bude na srazíku v Brně, tak ji můžeš zneužít 😀
Ve vší počestnosti samozřejmě (a bez růžového prasete)…

Terek Vakarian Ar Fi’mei: Sakra… ono to fakt vyšlo… Teď nevím jestli se cítit jako machr nebo skočit z okna.

Ingrid Vlčíšek Matiášová: ou 😀

Fantazeen: MSD: neboj, jak píše Toulavá Kočka, na sraze bude dost prostoru pro všechny 😉
Tereku, jsi machr 😉

Líbí se mi:
Sdílej:

Odpovědět