3 Zář 2011

Pozvánka do diskuse nad věkem hráčů.

Vložil/a: Jutwen | V kategorii: Pozvánky |
avatar

Ještě ani nemají občanku, a už by chtěli být statečné skřetí bojovnice a důstojní kněží, zbabělí goblini, prchající při každém náznaku nebezpečí a elfské zlodějky. Na některých larpech a bitvách se bez zelené plastikové kartičky neobejdou, ale většinou stačí souhlas rodičů a doprovod zletilé osoby, což bývá dost často první více-než-osmnáctiletý, kterého si méně-než-patnáctiletý odchytne u registračky. Věkové omezení pak navenek postrádá smysl (právní úprava těchto věcí bude zřejmě ospravedlňovat i takovéto obcházení nebo ohýbání pravidel). Stejně se tam dostane každý, kdo se dost snaží.

Nebo ne? Jste méně-než-patnáctiletí a nepustili vás na nějaký larp/bitvu? Pouštěli byste na larpy a bitvy „děti“ až od patnácti? Nebo už od třinácti? Nejsou ve třinácti už dost dospělí, když můžou mít i účet na Facebooku?

Vyberte jedno z dat v anketě nad tímto příspěvkem, a přijďte diskutovat na Fantazeen 🙂

DISKUSE:
Šotisko Šotek Šotkis:
Jestli muzu uvest postoj MoLu (Mealti me muze opravit), pak pro akce LARPoveho charakteru neni presna pravni uprava a proto zalezi na urednikovy, jak se na nas bude divat. Ovsem pokud nebudeme brani jako detsky tabor, pak z pohledu paragrafu ma organizator zodpovednost za to, jak hru organizuje, ne za to, jak se mu tam kdo chova. A to plati i pro hrace 15-18.
Proto jsme se rozhodli delat mensi bitvy u Brna pro 12+. Jen pro uplnost doplnim, ze jsem v zivote potkal mlade hrace s nadprumernym RP. Ovsem jiste existuji hry, kterych by se mladistvi ucastnit nemeli (komorina Rocker by mela byt 100% az od 18).

Ivo Bonhart Nepeřil: Šotek: Tvůj příspěvek mě irituje natolik, že na něj radši ani nebudu odpovídat. Ale první odstavec právně, druhý „my jsme se rozhodli“ a celé jako reklama. :-/ Nicméně to dává tušit, že nadcházející diskuze rozhodně nudná nebude. 🙂

Šotisko Šotek Šotkis: Mas pravdu, bylo to psane ve spechu a toto jsem chte doplnit. Proto se omlouvam „male bitvy“ nebo „dvanactky“ maji delat minimalni skupinky organizatoru, prevazne nasi necleni. My je jen oslovili s tim, ze poskytneme vse, co budou potrebovat, krome lidske prace, ktera bude na nich. Predevsim povoleni na herni uzemi a ucelenou propagaci aby se o hrach mohli novacci dozvedet.
Omlouvam se jeste jednou. K tematu melo byt hlavne to, ze si uvedomujeme, ze abychom nevymreli, musime dnes zaujmou hrace davno pred 15. rokem a proto v uspech dvanactek doufame a take, ze jsme radi, ze z pravniho hlediska nepredstavuji mlaci hraci pro organizatory vetsi riziko, jak jsme si to do predstavovali.

Ivo Bonhart Nepeřil: Šotek: 🙂

Líbí se mi:
Sdílej:

Odpovědět