23 Čvn 2011

Připravit fantazii na plné obrátky… pozor… teď!

Vložil/a: Jutwen | V kategorii: Pozvánky |
avatar

Na letošním Festivalu fantazie (30.6. – 10.7.) se o zájem diváků, posluchačů a amatérských herců utkají čtyři desítky linií, více než šedesát filmů a přes třicet hostů z mnoha oblastí science fiction, fantastiky, počítačových her a seriálového světa. Ze zámoří do Chotěboře zamíří Michael Brunsfeld, designer a ilustrátor, který mimo jiné vytvářel architekturu a droidy pro Star Wars Episode 2. Druhým americkým hostem bude John Ottaman, jehož ocení fanoušci filmové hudby a zejména snímků režiséra Bryana Singera.

Pro někoho je hlavním lákadlem pro účast na FF přítomnost překladatele zeměplošské série Jana Kantůrka (8.-10.7.)... Foto: FF.

Pro někoho je hlavním lákadlem pro účast na FF přítomnost překladatele zeměplošské série Jana Kantůrka (8.-10.7.)... Foto: FF.

Tereza Škodová, která se Festivalu fantazie zúčastnila minulý rok na doporučení kamaráda, uvažuje, že by ho navštívila i tento rok. „Loni jsem tam jela hlavně kvůli LOTRconu. Na letošní program jsem se dívala někdy v květnu, ale nejzajímavější mi připadá beseda s Varhanem Orchestrovičem Bauerem a Soundtracon,“ říká fanynka fantasy.

„K dispozici budou i herny počítačových, deskových a karetních her a zajímavá nabídka venkovních programů. Ve spolupráci s dalšími organizacemi si mohou zájemci užít vyhlídkové lety, jízdu na koni či na kole nebo výlety za místními zajímavostmi,“ doplňuje výčet aktivit ředitel festivalu Václav Pravda.

... pro jiného anime a manga linie (30.6.-4.7.). Autor obrázku: anime-manga.cz

... pro jiného anime a manga linie (30.6.-4.7.). Autor obrázku: anime-manga.cz

Účast na Festivalu fantazie ale pro spoustu příznivců fantasy neznamená samozřejmou „povinnost“. „Pro mě tam tolik zajímavého programu není,“ říká Vít Krejčí ze skřetí bojové skupiny Ghashwahk. „Nejvíc mi vadí fantazáci. Většina z nich je úplně stejná: poslouchají metal, hodně pijí, i na mě moc, kouří, hrají si na satanisty a jsou strašně arogantní,“ objasňuje svůj postoj Vít. „Nejsou takoví všichni, ale ti, kteří se většinou nejvíc projevují, jsou jako pásově vyrábění,“ dodává.

Ředitel festivalu Václav Pravda slibuje kromě bohatého programu i zázemí pro zábavou unavené účastníky. „Kromě nejrůznějších pořadů samozřejmě nabízíme kompletní služby, dopravu z Prahy, bezkonkurenčně levné stravování a ubytování všech kategorií. Od spaní ve spacáku za pár korun až po pokoj v luxusním penzionu,“ vypočítává, co mohou návštěvníci a návštěvnice využít.

Líbí se mi:
Sdílej:

Odpovědět