1 Kvě 2012

SGUL: Všichni tu zemřeme…

Vložil/a: admin | V kategorii: Reportáže |
avatar

První symbol zadán…

Matematik Max Wells

Autor: Robert „Zob“ Stárek (Maxmilian Wells)

Od pátku 27. 4. až do neděle 29. 4. se kousek od Zábřehu na Moravě pořádal larp menšího rozsahu. Hru na motivy televizního seriálu Stargate universe pořádalo občanské sdružení Thilisar.

Chvíli trvalo, než se podařilo nahodit osvětlení lodi Destiny. Civilní část výpravy čekala nedaleko prostoru s Bránou, zatímco vojáci šli vyčistit loď. Mezi členy výpravy se rozšířil strach, když naslouchali zvuku střelby a rozběsněnému syčení podivného tvora na palubě…


Hlavním prostorem larpu byla menší chatka v rekreační oblasti nedaleko Zábřehu. Dvě patra posloužila lodi coby prostor s Bránou, strojovna, kuchyň, velín, chemická laboratoř a ubikace. Interiér lodi se vylepšoval za běhu. Omezenost prostoru dávala ten správný pocit ponorkové nemoci na stísněné kosmické lodi. Zvuky prostředí v lodi lehce podbarvovaly scénu. Když se však zhasnulo, atmosféra exponenciálně zhoustnula.

Typický výstražný zvuk ohlašoval otevření červí díry. Posádka lodi se chopila dostupných zbraní a šla zkontrolovat bránu. Technik vyslal sondu, aby prozkoumala planetu. Následovala vášnivá diskuze o misi a složení týmu.

Šikovný kuchař/chemik/pomocný technik/nájemný vrah

Dalším klíčovým prvkem hry byly mise na planetách. Troufnu si říct, že mě bavily ze všech „gamistických“ prvků nejvíce. Cesta bránou byla realizována zajímavým způsobem – organizátoři zavázali výsadkovému týmu oči, naložili tým do automobilu a odvezli jej na neznámé místo v okolí. Zde potom výsadek plnil rozličné úkoly, většinou spojené s bojem. Nepřátel nebylo mnoho, zato byli odolní.

Výprava stála před bránou na sluncem zalité lesní stráni. Z lesa se ozývalo vytí a vrčení. Tým zjistil, že vytáčení zařízení brány je rozbité a dokud nebude opraveno, není možno se vrátit na Destiny. Matematik začal skládat kousky obvodů zpět do funkčního celku, zatímco vojáci odráželi nestvůry ve snaze získat čas na opravu. Někteří vojáci padli, jiní se vrátili zranění. A doktorka měla zase jednou o zábavu postaráno.

V tomto larpu byly vymezené specializace postav. Každá uměla něco. Za zmínku rozhodně stojí skvěle ztvárněný chemik a jeho fluorescenční směsi, starostlivá doktorka a zapálená astrofyzička. (A nezapomeňme na šikovného kuchaře 😉 Různé herní problémy byly reprezentovány úkoly a logickými rébusy. Jednou se musela vyřešit logická hádanka, podruhé zase opravit přeštípnutý drát a jindy třeba zadat správné příkazy do počítače. Jako člověka, který zažil jen krátké zážitkové larpy, mě místy obtížnost úkolů dost překvapila.

Několik dní a nocí beze spánku. Jednoduše nebyl čas, posádku potkával jeden problém za druhým. Docházel kyslík, selhávaly motory… Jakoby to nestačilo, někteří členové posádky začali halucinovat. Velvyslankyně USA, začala objímat šokovanou bioložku, aby ji uklidnila. Nebo v tom bylo něco víc? Před lety proletěl tiskem skandál o senátorčině homosexuální orientaci…

Přestože nebyly vztahy mezi postavami před hrou žádným způsobem definované, iniciativní hráči si vytvořili zajímavé boční zápletky pro své postavy na místě. Politikaření, předsudky, konflikty a duševní poruchy byly role-playingem obzvláště pěkně prokresleny.

Všichni tu zemřeme.

Příběh o průzkumu antické lodi, který se zvrhnul v zoufalý boj o přežití a návrat na Zemi, skončil poměrně tragicky. Šílenství dospělo až k vyvražďování členů posádky – ať už z politických a náboženských důvodů, či jenom z prosté paranoi a pudu sebezáchovy.

Po epilogu následovalo bilancování. Hráči se vyjádřili k právě zakončenému larpu velice kladně a optimisticky, přestože panovala shoda na několika věcech, které bude do příště potřeba vylepšit.

Závěrem snad jen díky váženým organizátorům a milým spoluhráčům.

DISKUSE:
Karel Soural:
Moc pěkný 😉

Entony Skřet: tak tak bylo to supéééér 😀
zvlášť křestané slavili úspěch 😉 všichni šli k pánu 😀

Karel Soural: Duše všech byly očistěny, bůh si to žádal :-))

Vojta Superlama Žák: a duše všech očištěných byly dodatečně očištěny 😀

Líbí se mi:
Sdílej:

Odpovědět