28 Čvn 2011

Sháním jizvu. Zn.: levně

Vložil/a: Jutwen | V kategorii: Úvahy a zamyšlení |
avatar

Jak známo, každá sranda něco stojí. Nikoho asi nepřekvapí, že za kuši nebo gotické škorně dáte na fantasyobchod.cz kolem tří tisíc a celokožená zbroj více než dvojnásobek. To jsou věci, za které se holt platí. Pokud je člověk nesežene od kamaráda (který si je stejně pravděpodobně koupil), nebo si je nevyrobí sám, musí chtě nechtě – aby se mu ostatní dřevárníci neposmívali, že chodí v teniskách – těch několik tisíc obětovat. Většina internetových obchodů, prodávajících fantasy propriety, má ve své nabídce takové ty běžné věci jako šperky, historické a rádobyhistorické kostýmy, případně zbraně. Ovšem fantasyobchod.cz to dotáhl tak daleko, že si na jejich stránkách můžete koupit „Upíří kousnutí“, „Jizvy sešívané“ nebo obyčejné „Jizvy – řezné rány“, a to za pouhých 249 korun.

Chcete mít jizvu, jako má dáma na obrázku? Zdroj: www.fantasyobchod.cz

Chcete mít jizvu, jako má dáma na obrázku? Zdroj: www.fantasyobchod.cz


Někomu se to může zdát jako vrchol dekadence, ale vzato do důsledků, dvě stě padesát korun za upíří kousnutí je celkem lidová cena. Nejmodernější poznatky o upírech, pečlivě shrnuté do eposu Stmívání a na něj navazujících děl, totiž napovídají, že přijít k upířímu kousnutí není jen tak. Předně musí člověk bydlet ve Spojených státech. Jinde se totiž upíři zřejmě nevyskytují. A – přiznejme si – i docela krátký výlet do Ameriky by se pěkně prodražil. Z člověka musí být cítit zvláštní odér, jinak by si ho upíři ani nevšimli. A protože se takový zápach vyskytuje jen u přistěhovalkyně Belly, jedná se zřejmě o nějakou výjimečně drahou voňavku, kterou v zapadákově jako je Forks neznají. A v sekáčovém oblečení na Edwarda ve značkových hadrech a ve stříbrném volvu dojem neuděláte. Poslední a nejvýraznější překážkou je to, že upíři jdou výhradně po děvčatech a pokud po upířím kousnutí zatouží muž, operativní změna pohlaví není nejlevnější a sociální důsledky činu dalekosáhlé. Z toho vyplývá, že pořídit si latexové upíří kousnutí za 249 korun je mnohonásobně levnější varianta.

Naproti tomu dávat ty samé peníze za šitou nebo dokonce řeznou ránu, je vyloženě plýtvání. Kromě toho, že získat v boji řeznou ránu je obtížnější než získat ránu sečnou, si průměrně (ne)šikovný člověk dovede takové zranění způsobit sám, zadarmo a natrvalo. Pokud stojí někdo o „Jizvu sešívanou“, zaplatí za ni třicet či devadesát korun u nejbližšího lékaře (je-li pojištěn) a zbylý peníz může investovat třeba do kobercovky.



DISKUSE:
Martin Pospíšil: Vážená paní redaktorko,
nechci se zde pouštět do obsáhlé polemiky s Vašimi názory na problematiku, jen bych se rád pozastavil u jedné maličkosti. A to tvrzení, že upíři se snad jinde než v Americe nevyskytují. Přitom každý byť i podprůměrně vzdělaný vampirolog ví, odkud všichni upíři pocházejí, tedy naopak ze starého kontinentu a to konkrétně z Transylvánie. A nejen to. Že se upíři usadili napevno i v českých zemích, ví zhruba každý druhý daňový poplatník. Že zabrali a natrvalo se usadili v následujících objektech v Praze: Šternberský palác, Tomáškův palác, Valdštejnský palác, Kolovratský palác, Malý Fürstenberský palác a Thunovský palác. A v regionech se jich pak na různých úřadech a radnicích také najde dostatek.
Toliko k Vašemu článku. Přimlouval bych se za důslednější zacházení s informacemi, milá paní redaktorko. Přeji Vám jinak hodně štěstí ve Vaší nelehké práci.

Fantazeen: Vážený Martine, děkuji za připomínky, ale v článku jsem vycházela z novodobých děl o upírech, tj. Stmívání, Upíří deníky apod., které se bez výjimky odehrávají v Americe – chtěla jsem poukázat na absurditu takového počínání a to, že pravlast upírů je na starém kontinentu 🙂

Vanda Vrubelová: po ránu jsem se hodně nasmála, díky 🙂

Líbí se mi:
Sdílej:

Odpovědět