4 Dub 2015

Starcon – Nový prostor, nový con?

Vložil/a: admin | V kategorii: Reportáže |
avatar

nerdinkaTento roční Starcon na poslední chvíli změnil místo conání.
Řekl bych nepříjemné protože škola na Svatoslavově byla fajn. Velká prostorná všichni jsme se bez potíží vlezli a pro mě navíc pár supr vzpomínek na minulé ročníky a noci strávené s kamarádkami.
Takže jsem už předem byl zvědavý jak akce vyjde na novém místě.
Po zhodnocení a prožití celého víkendu musím říct že Starcon v novém kabátě byl mimořádně vydařený.
Kámoše jsem stačil již předem odradit od Stárconu poznámkami že noční život je mizerný, con po půlnoci usíná a všichni mizí bohové ví kam.

Na novém místě přesto že přišlo méně lidí to bylo přesně naopak a mě nezbývá než doufat že i příští ročník bude na základní škole na Ohradní.
Lidé zůstali na conu až do rána a mohli jsme se bavit a veselit dle naturelu 🙂
Přeci jen je výhodné mít blbou dopravu v noci a nemít po ruce žádnou hospodu, ostatně aspoň si vydělalo víc občerstvení přímo na conu. (Čili párečky byli moc dobré a víno se také dalo pít.)
Prostory školy byli také ideální, rozdělení jedno patro na přednášky, druhé na bar, hernu a obchůdky a ktomu simulátor Artemis.
Dost prostoru na párty i vhodné temné zákoutí pro přitulení se k stejnému i opačnému pohlaví dle vkusu tulících se. 😉 😀
Malý plácek před budovou k postávání obklopený nejen betonem ale i stromky.
Zkrátka mimo programové kvality conu na jedničku.

No a program? zajímavý a klasický. Při porovnání s loňskem si stále udržel kvalitu a řekl bych že přednášky třebas oproti obřímu Festivalu Fantazie byli lepší, nebo mě minimálně sedli lépe.
Já jsem ovšem tak nějak z dinosaurovitěl a byl jen na několika přednáškách.

Ale za zmínku určitě stojí jako vždy skvělé divadlo:
Strhák


Parodie na Startrek kde tentokrát zasahuje i potomek legendárního autora Roddenberryho při natáčení nového filmu.
Jeden se musel držet aby se nesmál furt. Tedy pokud se nedusil v přecpané tělocvičně kde se hrálo představení, ale na nedýchatelný úbytek atmosféry jsou myslím fanové zvyklý a koneckonců.. fajn simulace poruchy klimatizace na USS Enterprise. 😀
Mno herci z http://tyjatrek.cz se opět předvedli. 🙂
starcon
Já se občas prodral k Artemis. Simulátoru můstku vesmírné lodi.
Tedy simulátoru… ona je to spíš arkádová střílečka která se do 5 úrovně obtížnosti hraje sama a sehraná posádka to do 10 levelu také dotáhne v pohodě.
Ale podstata a zábavnost hry spočívá ve spolupráci lidí na „můstku kosmické lodi“. Jak kdo dokáže spolupracovat v týmu, jak kapitán dokáže s koordinovat posádku. Přímé ovládání konzolí „lodi“ je velmi jednoduché. Rovněž umělá inteligence nepřátel neexistuje a simulátor se drží osvědčené klasiky, vrhat proti hráčům záplavu nepřátel až ji nestíhají likvidovat.
I přes tento velmi jednoduchý princip je ale hra velmi zábavná, aby ne když hrajeme s kamarády. Zvláště když některý fanklub nastoupí v uniformách svých hrdinů a skutečně posádku hrají.
Na tomhle conu to byli Trekkies a HMS Phantom z Honorky.

Samozřejmě bylo mnoho dalších programů, od povídání o Klingonech ze stár treku přes komixy až po přednášky z reálné vědy.

No a v neděli Vycházka po městě v kostýmech. Pochod Fantazie. Měl jsem dojem že letos o dost méně lidí s kosými, navíc vzhledem k umístění školy si nikdo dlouho nebyl jistý trasou ani odkud kam se půjde.
No ale to už nemůžu hodnotit protože doprava do Brna nečekala.

Přes všechny kvality programu i prostoru byli beztak nejlepší všechny super kamarádky a kamarádi po dlouhé době potkaní na jednom místě, se kterými jsme trávili celý den i noc při povídání a paření až do brzkého rána. (Lament škoda že jsi zmizela na noc spát domů. 😉 )
Někteří i beze spánku.

Líbí se mi:
Sdílej:

Odpovědět