3 Čvc 2011

Střípky z Festivalu fantazie: Den druhý

Vložil/a: Jutwen | V kategorii: Reportáže |
avatar

Víte, kdo je Mary Sue? Obdivujete ji? Chcete být jako ona? Nebo jí dokonce jste? A umíte se své Mary Sue vysmát?
Mary Sue je prototyp dokonalé hrdinky fanfiction povídky, která všechno zná, všechno umí a hlavně je nepochopená ostatními postavami povídky.
V českém prostředí jsou časté Mary Sue (samozřejmě pod jinými jmény) v harrypotterovských fanfiction, a jejich autorkami jsou většinou dívky pubertálního věku. Mužským ekvivalentem Mary Sue je Gary Stu. „Mary Sue napsal asi každý, když začínal se psaním. Nebo si ji aspoň vymyslel, ale nikdy nezveřejnil,“ tvrdí Tess, která o fenoménu na Festivalu fantazie přednášela. Jako u všeho, i v tomto specifickém žánru existují parodie, které jsou stejně jako vážně myšlené Mary Sue vyhledatelné na internetu.
Tess sama fanfiction píše, ale dokáže si ze svých superhrdinek udělat legraci, což dokázala na besedě „Nikdo není dokonalý“. Pokud Mary Sue neznáte, můžete si přečíst některou z Tessiiných povídek. Její tvorba je v současnosti na http://www.potterpovidky.cz/web/viewuser.php?uid=372, kde jsou i další harrypotterovské povídky.

Jsem dokonalá. Jsem Mary Sue

A pokud potřebujete důkaz, že je Festival fantazie líhní bláznů, zajděte si o půl druhé v noci do herny deskových her. Třeba tam narazíte i na podobné týpky.

Fantazáci po láhvi medoviny

(Pro vysvětlení: hra se jmenuje Ušáci a paroháči… což vlastně nic nevysvětluje.)

Líbí se mi:
Sdílej:

Odpovědět