22 Lis 2017

VIENNA Comics Con – jaký byl?

Vložil/a: admin | V kategorii: Reportáže |
avatar


TISKOVÁ ZPRÁVA
Reed Exhibitions Messe Wien


ZÁVĚREČNÁ ZPRÁVA

Fanoušci vzali VIECC Vienna Comic Con 2017 útokem
24 800 fanoušků, kteří akci navštívili, udělalo z VIECC 2017 pop kulturní akci roku.

PRAHA (22. listopadu 2017) – 60 hvězdných hostů, 58hodinový program, přes 300 vystavovatelů a klubů, bezpočet soutěží a, poprvé v historii, dokonce i vlastní pivo. Letošní VIECC Vienna Comic Con, který se konal na vídeňském výstavišti Messe Wien 18. a 19. listopadu, návštěvníkům nabídl více atrakcí než kdy dříve. Ti jej odměnili rekordní návštěvností. Přesně 24 753 fanoušků populární kultury navýšilo návštěvnost oproti loňsku o 13 % a postaralo se tak o nový návštěvnický rekord akce.

Hollywood jede do Vídně
Hlavním bodem programu byla pro mnoho návštěvníků možnost potkat světoznámé hvězdy z filmu a televize. Mezi zvláštní hosty letošního roku patřili Jason Isaacs (Harry Potter), Adam Brown (Hobbit), Matt Ryan (Constantine), Ross Mullan (Hra o trůny), John Rhys-Davies (Pán prstenů), Temuera Morrison (Hvězdné války), Sebastian Roché (Supernatural), Max Grodenchik, Chaster Masterson (Star Trek) a také Charles Martinet (hlas Super Maria).

Dosud největší zastoupení hvězd komiksu
Dalším lákadlem letošního VIECC byl počet hvězd ze světa komiksu. Byl zde například Scott Snyder, člověk stojící za Batmanem, American Vampirem a Supermanem Nespoutaným (Superman Unchained). Dorazil i Adi Granov, známý komiksový umělec, který nejvíce proslul díky komiksům Iron Man, X-Man, Captain America a dalšími komiksy s marvelovskými hrdiny. Fanoušci se mohli setkat také s Chrisem Giarrussem, Marcem Castiellem a Mahmudem Asrarem – a to je jen několik z prvotřídních hvězd, které na VIECC 2017 dorazily. Pro seznam všech hvězd klikněte na tento odkaz: https://www.viecc.com/en/guests/.

Rakouský cosplayer vyhrál Mistrovství VIECC v cosplay
V sobotu večer se zraky všech diváků upínaly na hlavní pódium, kde byl před 1 800 diváky korunován vítěz Mistrovství VIECC v cosplay. Poprvé v historii VIECC se jím stal Rakušan. Rodák ze Štýrského Hradce Daniel Felber, alias EyeofSauronDesigns zaujal porotu se svým převlekem za Batmana. Jakožto vítěz bude Daniel reprezentovat VIECC na C2E2 Finale – šampionátu v cosplay pro rok 2018, který se bude konat v Chicagu. V závěrečném kole soutěže Quest for the Crown se zde utká s cosplayery z celého světa. Soutěž o korunu mistra cosplayů pořádá ReedPOP a soutěží se o významný finanční obnos. EyeofSauronDesigns se soutěže cosplayerů na VIECC účastnil již potřetí – až letos se mu ale podařilo přesvědčit porotu a odnést si cenu pro vítěze. Soutěžil proti dalším 19 účastníkům z pěti zemí.

Hosté VIECC se mohli dále kochat pohledem na kostýmy mega hvězd mezinárodní cosplay scény – dorazili Alodia Gosiengfiao, Liui Aquino, Lux Cosplay, Aigue-Marine, Nana Kuronoma, Leobane, Lady Sundae, Ilunanenko a také úřadující mistr světa v cosplay Okkido.

Influencer Video Con
Přes 30 velkých jmen z rakouské a německé scény influencerů ovládlo pódium při Influencer Video Con, který zde již podruhé pořádaly diego5 studios. Fanoušci zde mohli vidět známé tváře, jakými jsou Die Lochis, Chaosflo44, Bars & Melody, KS Freak, Krappi Whatelse, komediální hvězdu Kim Lianne, Joanna alias Cute Life Hacks, DATV, hudebníka Jannika Brunkeho, Sam Mashgati, Beatboxerfii a mnoho dalších. Více informací o této akci najdete na: http://www.videocon.at/.

VCA Vienna Challengers Arena: největší turnaj z League of Legends v Rakousku
Ve spolupráci s Riot Games VIECC letos představil největší rakouský turnaj z League of Legends – Vienna Challengers Arena (VCA). V září se do turnaje přihlásilo celkem 291 týmů a nejlepší čtyři z nich se spolu o uplynulém víkendu na VIECC utkaly naživo. Vítězem bitvy ve formátu Best of 5 se stal tým The Angry Gorillas. Spolu s vítězstvím v turnaji a trofejí pro vítěze vyhrál také finanční odměnu 2 500 EUR.

Ve spolupráci s vídeňskou Melee Community měli fanoušci na VIECC možnost zkusit své schopnosti ve Super Smash Bro’s Melee pro Nintendo Gamecube, ve které se utkali s nejlepšími hráči z Rakouska i celé Evropy ve více než 30 setupech – na vítěze čekala cena přesahující 1 500 EUR.

Odehrál se zde také turnaj v Clash of Heroes – Fighting Game. Návštěvníci VIECC hráli “Inustice 2” od NetherRealm Studios a “Marvel vs. Capcom: Infinite”, kde soutěžili o finanční odměnu více než 500 EUR.

Plnou parou vpřed na VIECC 2018
Po úspěchu uplynulého víkendu je celý tým Reed Exhibitions, který stojí za organizací VIECC, velmi spokojený a zahrnutý samými pozitivními reakcemi od návštěvníků. CEO společnosti Reed Benedikt Binder-Krieglstein řekl: „Úspěch VIECC 2017 pro nás představuje významnou motivaci do dalšího roku. Chci poděkovat všem, kteří se na organizaci uplynulého víkendu podíleli – ze všeho nejvíc ale děkuji fanouškům, díky jejichž nadšení se VIECC Vienna Comic Con 2017 stal skutečně nezapomenutelnou pop kulturní akcí.“

Již známe termín příštího VIECC Vienna Comic Conu na vídeňském výstavišti Messe Wien: bude 17. a 18. listopadu 2018. Hosty přivítá již čtvrtý ročník tohoto největšího rakouského festivalu populární kultury.

Pro více informací kontaktujte tiskový a PR tým Reed Exhibitions:

Management: Mag. Paul Hammerl
Tel. +43 (0 662 4477 2400
E-Mail: paul.hammerl@reedexpo.at

Klára Horová
Tel.: +420 731 648 337
E-Mail: klara.horova@bisonrose.cz

Katharina Romberg
Tel. +43 (0)1 727 20 2420
E-Mail: katharina.romberg@reedexpo.at

Líbí se mi:
Sdílej:

Odpovědět