5 Zář 2011

Warcraftlarp je první svého typu, tvrdí jeho organizátor

Vložil/a: Jutwen | V kategorii: Rozhovory |
avatar

Hlavní org - Kardinál.

Ani ne čtrnáct dní poté, co utichly bojůvky kolem Cronbergu, to samé místo ožilo, tentokrát larpem na motivy on-line hry World of Warcraft. Louku za severomoravskými Štíty využívá zábřežská skupina Thilisar a právě její člen, tmavovlasý mladík s přezdívkou Kardinál, je organizátorem Warcraftlarpu, který se odehrál poslední prázdninový víkend. „Kromě zapomenutých kolíčků pro zloděje se larp celkem vydařil,“ pochvaluje si akci, na níž panovalo – téměř poprvé za celé prázdniny – slunečné počasí.

Organizuješ larpy nebo bitvy?
Dávám přednost larpům, kde se může člověk více vyřádit. Na bitvy jezdím pouze jako účastník. Warcraftlarp byl ale první svět, ve kterém jsem dělal jednoho z hlavních organizátorů. Dříve jsem pouze okrajově pomáhal na některých projektech.

Jak tě napadlo zorganizovat podle on-line hry World of Warcraft?
Důvodů je několik. U nás klasický larp na toto téma chyběl. Akce z tohoto světa existují, například veleúspěšná bitva Azeroth, ale larp doposud ne. Když si vzpomenu, kolik lidí hraje World of Warcraft, divím se, že podobná akce nevznikla dříve. Dalším důvodem, proč jsem se rozhodl uspořádat Warcraftlarp, byla skautská dřevárna na téma Warcraftu 2 v našem kraji. Není špatná, ovšem mnoho lidí volalo po uskutečnění něčeho, co by se více podobalo již zmíněné on-line hře. Jednou jsem v opilosti plácl, že to zorganizuji, lid se toho chytnul a pak už se vycouvat nedalo.

Liší Warcraftlarp od jiných akcí, na kterých se organizačně podílíš?
V naší skupině Thilisar chceme být inovativní a slepě nekopírovat jiné larpy. Warcraftlarp jde trochu proti součastnému proudu. Hodně organizátorů dnes razí myšlenku, že vše musí být přesně propočítáno a každou dovednost si hráč musí tvrdě zasloužit. Kouzlo Warcraftlarpu spočívá v jeho jednoduchosti. Zároveň se snažíme, aby se naše larpy lišily od těch, které pořádají jiní. Podobnosti by vedly pouze k nevraživosti a porovnávání. Výsledkem by byli zarytí příznivci jedné či druhé akce. Ovšem musím uznat, že dobré věci, které jsem viděl jinde, jsem prostě musel okopírovat.

O tobě se ví, že si rád přihneš. Vydržel jsi alespoň během herní doby střízlivý?
Hoj tož, musel jsem! Kdybych byl opilý, hráči by se velice snadno dostali ke zkušenostem i majetku a takovou radost jsem jim nemohl dopřát! Ale večer 😀

I organizátoři mají své potřeby...

Jak se podle tebe povedl Warcraftlarp?
Hlavní hodnocení vystavují vždy hráči. Podle ohlasů byli vcelku mile potěšeni, hostinský si přišel na své a něco málo si vydělal, mně se po finanční stránce rovněž vše zaplatilo a náramně jsem se pobavil. Herně se nic zásadního nepokazilo, takže nevidím důvod, proč neprohlásit akci za úspěšnou.
I když se pár chybiček našlo, přiznávám, že mou vinou. Například jsem zapomněl vzít kolíčky potřebné na kapsářství. To mě fakt vytočilo. Ale nebuďme perfekcionalisté, alespoň je do příštího roku co zlepšovat.

Co bylo nejtěžší zorganizovat?
Různá povolení na uspořádání larpu, ale na to jsem měl jiné lidi. Z mé části práce mi připadalo nejnáročnější psaní dovedností. Jejich získávání a vylepšování postavy je pro tuto akci ve stylu WoW stěžejní, takže jsem si musel dát opravdu záležet a být velice inovativní. Rovněž spravování registrace bylo mnohdy nad mé síly.

Bude další ročník?
Pokud budu zdravý, určitě bude. A když ne, třeba se toho chopí někdo mladší, střízlivější. Na příští akci bychom rádi ozvučili krčmu a vylepšily onu registraci. A nezapomněli kolíčky pro zloděje.DISKUSE:
Entony Skřet:
chudák kardinál.. muset být celý den střízlivý… upřímnou soustrast kámo 😀 😀 … vynahradíme si to jindy 😉 co tak z pohádky do pohádky? 😉

Líbí se mi:
Sdílej:

Odpovědět