10 Srp 2013

Who? Whocon!

Vložil/a: Jutwen | V kategorii: Pozvánky |
avatar

23. listopadu 1963, 17:15

Právě běží úvodní titulky vůbec prvního dílu nového britského sci-fi seriálu s názvem Doctor Who, který se během padesáti let své existence zapíše do srdcí i myslí milionům diváků.

O pár (desítek) let později…

Příběh muže, nechávající si říkat Doktor, který v modré budce cestuje prostorem a časem, vás buď chytne, nebo nechá být. V prvním případě jste ztraceni. Do konce života se budete bát soch andělů a svého dvojího stínu. Rybí prsty budete jíst už jen s pudinkem a vás slovník bude obohacen o sloveso „sonicknout“. Stali jste se totiž whoviany, členy komunity, která stojí hrdě po boku takových fanouškovských skupin, jako jsou třeba trekies, komunity, která má vlastní šifrovanou řeč a jen jim srozumitelné memy, vtipy a SPOILERS!

whocon1
Doctor Who stojí mezi dvěma jinými kultovními britskými počiny: seriálem Red Dwarf (Červený trpaslík) a parodicko-satirickou skupinou Monty Python. S prvním jmenovaným jej mimo jiné spojuje „vědecko-fantastický“ námět, ovšem pojatý tu více, tu méně parodicky. S druhým hravost mnohdy dovedená až k absurditě či absence logiky.

Česká whovianská komunita dlouho existovala jen na sociálních sítích. Na twitteru a na facebooku sdíleli fanoušci Doctora Who postřehy okolo nejnovějších epizod, z webu www.doctorwho.cz stahovali titulky k posledním dílům a na nejrůznějších fanpages se prokousávali tunami videí, gifů, memů a poznámek ať už oficiálních producentů, ale i „pouhých“ who-nadšenců.

červen 2013

Už na jaře tohoto roku začaly myšlenky několika jedinců houstnout, až se zformovaly do jediného slova, které je zároveň i odpovědí na vůbec první otázku, která byla kdy položena: „Con!“ Jak bylo předpovězeno, Ticho padlo a dozvěděli se o tom úplně všichni…

…totiž, že

ve dnech 22. až 24. listopadu 2013

se v městě podhradem Špilberk

ku příležitosti 50.výročí seriálu Doctor Who

pořádá

WHOCON

Více informací naleznete na www.whocon.cz; též můžete sledovat aktualizace informací na facebooku. Již brzy se můžete těšit na další podrobnosti – program, ubytování, vyhlášení nových soutěží a jiné užitečné či zajímavé wibbly-wobblytimey-wimey stuffs.

Autorka ilustrace: Veronika „Arisu“ Kuncová

Líbí se mi:
Sdílej:

Odpovědět