14 Zář 2011

Z pohádky do pohádky má být dřevárna ve starém stylu

Vložil/a: Jutwen | V kategorii: Rozhovory |
avatar

„Těšíme se na děkovné dopisy, které nám budou hráči po bitvě posílat,“ směje se Cedník, organizátor akce, v níž se utkají královské dcery o prince Krasoně. Samozřejmě na to nebudou samy, respektive sami, protože obě princezny hrají muži, ale nedaleko Radostic u Brna se pod vedením Zlatovlásky střetnou Gumídci se šmoulími žoldáky Šípkové Růženky. Že to nebude jen tak, svědčí i program bitvy, uvedný na stránkách www.zpohadkydopohadky.estranky.cz takto:
Pátek – Příjezd na místo; kalba; aréna o pohádkovou cenu; kalba; kalba; kudlanka; kalba; kalba; ti, co nespí, kalba
Sobota – Kocovina
atd.

Zlatovláska...

.

... a její armáda


Jak tě napadlo zorganizovat bitvu Z pohádky do pohádky?
Nenapadlo to jen mně ale i mého kolegu spoluorganizátora Kamase. Přemýšleli jsme, co v Česku ještě nebylo. Nejprve nás napadlo, že to uděláme přímo z té či oné pohádky, ale potom jsme si řekli, proč nenechat lidi aby si vybrali sami.

Je pravda, že vaše akce navazuje na Dívčí válku?
Ano i ne. Chtěli jsme, aby to byla bitva, kde se lidi vyřádí a bude mít ducha starších dřeváren, které sice nepamatuju, ale Kamas ano.

Co se ti zatím zdá na organizaci nejtěžší?
Zatím největší problém byl vymýšlet questy, aby byly netradiční a trošku originální. Nechceme herní úkoly stylem „běžte tam a pobijte se“. Navíc se pouštíme do neprobádaných vod v oblasti organizace. Nebo alespoň pro nás neznámých. Další velkou otázkou je rozpočet.

A jaké jsou ty neprobádané nebo pro vás neznámé vody?
Nechci moc prozrazovat, ale máme naplánovaný epilog celého příběhu, při kterém bude hostina. Víc říkat nechci.

Kamas, s kterým Pohádku organizuješ, má nějaké organizátorské zkušenosti?
Co vím, nikdy nic neorganizoval, takže žádné přímé organizátorské zkušenosti nemá. Na několik věcí jsme se ptali kamarádů, ale většinu věcí vymýšlíme sami. Ale když mi pár zkušenějších lidí něco radilo, vzal jsem si to k srdci.

Běhají ti hlavou nějaké katastrofické scénáře?
Ani ne. Mám sice jeden, který se týká hostiny na konci, ale jinak si myslím, že všechno záleží na lidech. Můžete připravit skvělou promyšlenou akci, ale když přijedou „špatní hráči“, je z dobré hry průměrná nebo špatná.

Jak bys definoval špatné hráče?
Vyloženě špatní hráči nejsou, spíš jsou podle mně hráči, kteří si chtějí nebo nechtějí hrát.

Proč myslíš, že na larpy nebo bitvy jezdí hráči, kteří nechtějí hrát?
Někteří lidé zapomínají, že postava, za kterou hrají, je jen vymyšlená a bojí se o ni. Na larpy jezdím jen dva roky a byl jsem úplně stejný, ale teď vím, že musím hrát naplno i kdybych měl umřít.

A co hráči, kteří přijedou na larp „kopřit“?
Neříkám, že takové hráče chápu, ale pro většinu je to třeba dovolená, a proto nemusí celý den lítat po lese.

Preferuješ bitvy nebo hraješ raději larpy?
Jezdím třetí sezonu a dříve jsem jezdil na bitvy, teď mě to táhne hlavně k larpům. Člověk se tam víc vyřádí, protože je tam většinou obrovská volnost. Ale ani na jednom larpu se ke mně questová linie skoro ani nepřiblížila. Opravdu záleží čistě na hráči a na jeho iniciativě.

Už jsme mluvili o tom, že chcete udělat Z pohádky do pohádky jiné, než jsou ostatní akce. Mohl bys přidat ještě nějaké lákadlo?
Hlavně to má být bitva bez různých larpových záležitostí s výjimkou osobních schopností, které bude mít každá postava své. Kromě toho že, by to měla být klasická dřevárna, tak, jak bývaly kdysi, tam bude také hostina pro všechny hráče. Myslím, že na žádné bitvě dosud nic podobného nebylo.

A bude mít opravdu každý osobní quest, jak slibujete na svých stránkách?
Nebude to nic velkého, ale hráči dostanou svůj osobní quest v obálce. Před bitvou i během ní budou mít čas splnit zadaný úkol a za něj pak dostanou svou zvláštní schopnost.

Na co se na Pohádce těšíš nejvíc?
Jsem zvědavý na některé osobní questy. Moc jsme se nasmáli, když jsme je vymýšleli. Dále několik herních úkolů pro všechny bude z kategorie těch zábavnějších. Těším se, že to snad bude dřevárna, na kterou se jen tak nezapomene a že nás zavalí horda děkovných dopisů a žádostí o další ročník. To je vtip, ale budeme rádi, když se akce povede a budeme z ní mít kladné ohlasy a lidi budou chtít další ročník.

Růženka...

.

... se svými šmoulími spojenci

Líbí se mi:
Sdílej:

Odpovědět